Merkezi Uşak’ın Eşme ilçesinde bulun Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri Tic. San. AŞ’nin de yer aldığı 10 firmaya Rekabet Kurumu tarafından soruşturma açıldı.

Rekabet Kurulu, tavukçuluk sektöründe faaliyet gösteren 10 ünlü marka hakkında soruşturma başlattı. Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, hakkında soruşturma açılan meslek birliği ve firmaların Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ilgili maddesini ihlal ettikleri iddia edildi.

Gedik (2)

Yapılan ön araştırma sonrası Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi AŞ, As Tavukçuluk Tarım İşl. San. ve Tic. Ltd. Şti., Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ, Beypi Beypazarı Tarımsal Üretim Paz. San. ve Tic. AŞ, CP Standart Gıda San. ve Tic. AŞ, Erpiliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Tic. AŞ, Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri Tic. San. AŞ, Hastavuk Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ, Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşl. San. Tic. AŞ ile Şenpiliç Gıda Sanayi AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

3 FİRMAYA EK SORUŞTURMA

Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi AŞ'nin alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek, Erpiliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Tic. AŞ'nin alıcılarına bölge ve müşteri kısıtlaması getirmek ve Hastavuk Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ'nin alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek, alıcılarına rekabet etmeme yükümlülüğü ile bölge ve müşteri kısıtlaması getirmek suretiyle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ilgili maddesini ihlal edip etmediğinin tespiti için de ayrıca soruşturma açılması kararlaştırıldı.