Daha önce de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çarpıcı iddialarda bulunan Gazeteci Levent Gültekin bu kez, Cumhur İttifakı’na yakınlığıyla bilinen Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Başkanı Hasan Cengiz'in, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını organize etmesi ya da engellememesi için 100 milyon dolar verdiği” iddia edilen bir e-mail mesajı aldığını iddia etti.

İdda sahibi gazeteci Levent Gültekin?  CB.lığı adaylık sürecinde Akşener'e 100 milyon dolar verildi” iddiasında bulundu. Bu iddialar karşısında İyi Parti cephesinden yalanlama gelirken, Uşak İyi Parti eski ve yeni il başkanları sosyal medya hesaplarından ‘ Yalancısın Levent Gültekin’ şeklinde paylaşımlarda bulundular.

Yalancısın Levent Gültekin

İyi Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı ‘Yalancısın Levent’ paylaşımı yaparken ,İyi Parti eski İl Başkanı Şener Toköz ise; “Geçmişine bak notunu ver, yalancısın Levent’ paylaşımını bir de Pinokyo resmi ekleyerek yapması dikkat çekti.

Meselenin özeti şöyle? Hasan Cengiz isimli bir şahıs Kılıçdaroğlu adaylığının desteklenmesi için Akşener'e 100 milyon dolar veriyor. Altılı masa temasları sürerken, Martın 2'sinde devletçe Akşener'e bir mail atılıyor. Mail şöyle; Kılıçdaroğlu üzerinde kurduğunuz oyunu bozun. Yoksa Hasan Cengiz'in size verdigi 100 milyon doların ses kaydını yayınlarız.

Şimdi bu nasıl karmaşa bir bilgidir. Güya  Kılıçdaroğlu'nu desteklemesi için Akşener'e dolar verilir  ve sonra devlet kanalıyla 2 Mart'ta oyunu boz diye mail atılır. Bu mailden sonra Akşener 3 Mart’ta masadan kalkıyor...ne ilginç!

Madem Akşener'e destek vermesi için dolar verildiyse, niçin mail atılarak masadan kaldırılması istendi. Burada bir çelişki tezat yok'mu, tabii'ki var? Eğer bu bilgi doğruysa açıkça Kılıçdaroğlu'na kaybettirilmesi için yapılmıştır, bunun başka bir tarifi yok...”