Gazeteci İbrahim Ethem Karahan'ın yapmış olduğu haber ile Uşak Milletvekili İsmail Güneş arasında başlayan ve devam eden hakaret ve küfürleşmeler ile ilgili yapmış olduğumuz 'Gazeteci Haber Yaptı, Milletvekili Hakaret Etti' haberi sonrası tartışmalara İyi Parti İl Başkanlığı da katıldı.

İyi Parti tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklama da;

‘Uşak’ın böyle bir milletvekili olmasına çok utandık. Hakkıyla çalışan basın mensuplarına her zaman saygılı olacağız. Biz İYİ’ler temiz siyasetten tarafız. Belediye bütçesi ile iftar ve kahvaltıda propaganda yaptınız. Siyasi ahlaka, edebe davet ediyoruz. Takdir Uşak halkınındır.’ Denildi.


İddia sahibi gazeteci Karahan açıklamalarına şöyle devam etti;
 

‘Dün akşam bir yazı paylaştım İsmail Güneş ile ilgili, yazıda kullandığım kelimeleri de büyük bir özenle seçtim. Yazıda "tarla satın alma" diye bir ibare kesinlikle yok, toplama ibaresini özellikle kullandım. 

Güneş enerjisi panelleri sektöründe önce tarla sahipleri ile ön protokol yapıyorsunuz, bu ön protokollerle de tarla sahipleri adına İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvuru yapıyorsunuz, tarlaların marjinalini (Tarım dışı olması) almaya çalışıyorsunuz. Eğer müdürlükten marjinal belgesini çıkartabilirseniz tarlaları o zaman satın alıyorsunuz. İsmail Güneş marjinal belgesini çıkartamamış ki tarlaları satın alsın, sıkıntı burada başlıyor zaten. Bu iş hem müdürlükte hem de sektör içinde ayyuka çıkmış durumda. 

Bunun rahatlığı ile de "e-devlet üzerinden adıma bölgede kayıtlı tarla yok. İspatlayamazsan ahlaksızsın, sahtekârsın, namussuzsun, şerefsizsin" gibi çok çirkin ve bir vekile asla yakışmayacak seviyesiz kelimeler kullanıyor.

Kullandığı tüm bu çirkin kelimeleri kendisine iade ediyorum.

Yine dün akşam birçok arkadaşım aradı ve "İsmail Vekil seninle uğraşır, zarar verme adına elinden geleni yapar, dikkat et" uyarısında bulundu. Hiç şaşırmadım...‘

Milletvekili Güneş’in ‘İyi Parti’den 250 Bin TL Para mı aldın ?’ İddiası

Milletvekili İsmail Güneş ayrıca açıklamalarına şöyle devam etti; ’İbrahim Ethem senin hakkında da iddialar var diyorlar bu iddialar doğrumu yanlış bilemem sen toplumu ve bizleri aydınlatırsanız memnun olurum.’

İyi partili arkadaşlar sana 250 bin TL değer biçmişler diyorlar bana sorarsan yüzde 1’i bile fazla. Arkadaşlara fatura da vermemişsin diyorlar. Ne dersin’ dedi.

Editör: Öyküm Yavuz