14 Mayıs seçimleri öncesi siyasi ortamın gerginliğinin yanı sıra, medya mensupları da bu gerginlikten nasibini almış gözüküyor. Zira Uşak’ta sosyal medyada Uşak Milletvekili İsmail Güneş hakkında haber yapan gazeteci İbrahim Ethem Karahan birtakım iddialarda bulunması üzerine Milletvekili Güneş; ‘Bu iftiranı ispatlamazsan şerefsizsin, Ahlaksızsın. İyi Parti’den aldığın parayı hak edebilmen için sağa sola iftira atıyorsun. Bunu da biliyorum.’ Dedi.

Uşak Milletvekili İsmail Güneş’in Ulubey ilçesinin Çardak köyü bölgesinde 350 dönüm araziyi 4-5 bin TL’den köylüden topladığı ve bu bölgeye güneş enerjisi panelleri kurmayı planladığını, ancak bu projesinin Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından engellendiğini, bunun üzerine Ankara’dan gelen müfettişlerin raporu sonucunda da ilgili Şube Müdürünün görevden aldırıldığını iddia etti. 

Bunun üzerine Uşak Milletvekili İsmail Güneş ise, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, haberi yapan gazeteciyi, şerefsizlikle, ahlaksızlıkla suçlayarak;’ İbrahim Ethem seni adam sanırdım, ama değilmişsin. Benim çardak köyünde ne benim ne de ailem fertleri adına bir çizim yerim yoktur. Bu iftiranı ispatlamazsan şerefsizsin, Ahlaksızsın. İyi Parti’den aldığın parayı hak edebilmen için sağa sola iftira atıyorsun. Bunu da biliyorum. Tekrar söylüyorum iddiasını ispatlamayan şerefsizdir. E devletten tapu kontrolüne birlikte gireceğiz. Yok olduğunda gördüğünde ne yapacaksın. ‘Ben bu şehrin en sahtekâr ve namussuz insanıyım, İsmail Güneş’ten özür diliyorum’” diyerek yazabileceksen seni bekliyorum.” şeklinde yanıt verdi.
 

Gazeteci İbrahim Ethem Karahan ise, ‘İsmail Güneş sizin adınıza olmadığını biliyorum, kimin ve hangi şirket adına olduğunu çok iyi biliyorum. Üslubunuz bir vekile yakışmayacak kadar çirkin. Bütün Tarım Orman Müdürlüğü bununla çalkalanıyor. Yeşil Karaağaç mahallesindeki benzer amaçla aldığınız tarlanız ne oldu? Buna da cevap bekliyorum” dedi.
 

Milletvekili Güneş, bunlara yanıt olarak da ‘Bekliyorum Yalancı şahitlerinle beraber, eğer adamsan kıvırtma ispatla. Ne iddia ettiysen ispatla. İspatlamazsan müfteri ve iftiracısın.” dedi.

Editör: Öyküm Yavuz