Egem Tv Yayın Koordinatörü Ali Osman Aşçı kalbine yenik düşerek hayata veda etti. 62 yaşındaki Ali Osman Aşçı, geçtiğimiz hafta Uşak Eğitim Araştırma Hastanesi’nde geçirdiği kalp krizi sonrası by-pass ameliyatı olmuş, ancak kalp yetmezliği nedeniyle Hava Ambulans ile İstanbul Koşuyolu Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Yoğun bakım ünitesinde kalbinin kısa süreli durmasından sonra yeniden hayata döndürülen Ali Osman Aşcı’nın yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadığı öğrenildi.

Evli ve 2 çocuk babası olan Ali Osman Aşçı' nın cenazesi 12. Eylül. 2023 Salı günü Samatlar Köyü Camii’nde öğle namazı sonrası kılınacak cenaze namazından sonra, Samatlar Köy Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Ali Osman Aşçı DSP Uşak teşkilatının kurucuları arasında yer alırken, 1985 yılında 23 yaşında iken DSP Uşak İl Başkanlığı’na atanması yapılarak görev yapmıştı.

Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz yaptığı açıklamada; ’Uşak medyası değerli bir evladını daha kaybetti. Daha dün duayen gazeteci Taşkın Özler’i vefatının 7.yılında yeniden anmışken, şimdi de yeni bir acıyla karşılaştık. Aynı zamanda Uşak Lisesi’nden öğrencim olan gazeteci Ali Osman Aşçı’ya Allah’tan rahmet, basın camiamıza ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Diğer taraftan Ak Parti milletvekili Fahrettin Tuğrul,CHP Milletvekili Ali Karaoba, başsağlığı mesajı yayınladılar.

Ak Parti Milletvekili Fahrettin Tuğrul’un mesajı şöyle “,Yerel Basınımızın naif beyefendilerinden Ali Osman Aşcı ağabeyimizin vefat haberini büyük bir teessür ile aldım. Olgun kişiliği, beyefendiliği ile örnek bir büyüğümüzü kaybettik, mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin.” 

CHP Milletvekili Ali Karaoba ise paylaşımında ;”Her veda zamansızdır ama bu çok erken oldu. Uşak'ta yerel medya deyince akla gelen ilk isimlerden olan, siyasetçi ve gazeteci kimliğiyle şehrimizde herkes tarafından çok sevilen Ali Osman Aşçı abimizi kaybetmenin acısını yaşıyorum.. Değerli abime Allah'tan rahmet, sevenleri ve ailesine baş sağlığı diliyorum. Uşak'ın başı sağ olsun.”