Yeni sezona yıldız transferleriyle başlayan Galatasaray’da transfer çalışmaları sürüyor. UEFA Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu ilk maçında Molde deplasmanından 3-2’lik zaferle ayrılan Galatasaray’da transfer çalışmaları hız kazandı. Taraftarın uzun süredir istediği İspanyol stoper Sergio Ramos transferinde kritik viraja girildi.

Galatasaray’ın uzun süredir transfer gündeminde yer alan Sergio Ramos için son bir hamle daha yapıldı. Devler Ligi’nde oynama şansı artan Galatasaray’ın İspanyol savunmacıyı ikna etmesi kolaylaştı. Taraftarın merakla beklediği Sergio Ramos transferinde görüşmelerin ve oyuncunun maliyeti hakkında detaylar ortaya çıktı. 

İCARDİ’NİN GOLLERİ KASAYI DOLDURUYOR

Galatasaray’ın PSG’den 10 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer ettiği Mauro Icardi gollerine devam ediyor. Galatasaray’a hem sportif hem de maddi anlamda büyük katkılar yapan Arjantinli yıldız kısa sürede kendi maliyetini amorti edecek gibi görünüyor. Sponsorar olmadan Galatasaray kasasından her sene için 6 milyon Euro alan golcü oyuncu sezonun ilk haftalarında bile üzerine düşen görevi yerine getirdi.

Sarı kırmızılı taraftarın gönülden bağlı olduğu Icardi attığı gollerle Galatasaray’ın kasasına para koymaya devam ediyor. Şampiyonlar Ligi sarı kırmızılılar için neredeyse 30 milyon Euro’ya yakın gelir anlamına gelirken Icardi golleriyle bu paraya ulaşmayı kolaylaştırıyor. Galatasaray Sergio Ramos transferinde de Şampiyonlar Ligi’nden gelecek paraya güvenerek elini güçlendiriyor.

RAMOS’UN MALİYETİ BELLİ OLDU

İspanyol savunmacıyla yeniden masaya oturan Galatasaray dev transfer bombasını patlatmaya hazırlanıyor. Sarı kırmızılılar bir süredir peşinde koştuğu Ramos transferinde önemli ilerleme kaydetti. PSG ile yollarını ayıran 37 yaşındaki oyuncu maaşında indirime gidince transfer yeniden masaya geldi.

Önceki görüşmelerde Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi bileti alması durumunda yeniden değerlendirme yapacağını söyleyen Ramos, Molde maçı sonrası yeşil ışık yaktı. Ramos’a senelik 4 milyon Eurodan 1+1 kontrat sunduğu ve İspanyol savunmacının toplamda 8 milyon Euroluk maliyeti olacağı konuşuluyor.

Kaynak: haber merkezi