Oyun tutkunları Eylül ayının gelmesiyle birlikte Football Manager 2024 oyununun çıkış tarihinin açıklanmasını merakla bekliyordu ve beklenen sonunda gerçekleşti. SEGA, ikonik hale gelen FM 2024’ün çıkış tarihini açıkladı. Oyunun çıkış tarihi ile birlikte Türkiye fiyatı da belli oldu ve öte yandan oyunun yayınlanacağı platformlar da duyuruldu. Bir diğer yandan FM 2024 için Netflix üyelerine de bir sürpriz var. Serinin merakla beklenen 20. oyunu, Netflix üzerinden de yayınlanacak.

Uzun zamandır Football Manager 2024 oyununun ne zaman çıkacağı merakla bekleniyordu ve sonunda sorunun yanıtı geldi. SEGA tarafından kullanıcılara sunulan ve 19 yıldır dünya genelinde çok sayıda oyun severe ulaşan Football Manager serisinin 20. oyunu, kısa bir süre içinde kullanıcılar ile buluşacak. Birçok farklı platformda yayınlanacak olan oyun, öte yandan iOS ve Android cihazlar için Netflix üzerinden mobil sürümüyle de yayınlanacak. Peki oyun ne zaman çıkacak, Türkiye fiyatı ne kadar? İşte detaylar…

HANGİ PLATFORMLARDA YAYINLANACAK?

SEGA tarafından yapılan açıklamada Football Manager 2024’ün çıkış tarihi duyuruldu. Buna göre FM 2024, 6 Kasım 2023 tarihinde kullanıcılar ile buluşacak. İkonik serinin 20. oyunu PC, Mac, Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox Series X/S ve akıllı telefonlarda (mobil sürüm) piyasaya sürülecek. Oyun ayrıca bir kez daha Xbox Games Pass bünyesinde yer alacak.

TÜRKİYE FİYATI BELLİ OLDU

Netflix üzerinden mobil sürümü yayınlanacak olan oyun, Netflix’te aktif üyeliği olan kullanıcıların ücretsiz erişimine açılacak. Çıkış tarihi resmiyet kazanan FM 2024 oyunu, Türkiye’de Steam üzerinde 899 TL fiyattan ön siparişe açıldı. Oyun şu an için, net çıkış tarihine kadar %10’luk indirimli fiyatıyla satışa sunuluyor ve isteyenler şu anda 809,10 TL ile oyunu kütüphanesine ekleyebilir.

SERİNİN SON KLASİK OYUNU

Oyunu ön sipariş ile alacak olan oyuncular, PC ve Mac’te 2 haftalık erken erişimden de faydalanabilecek. FM 2024’ün, gelecek yıl piyasaya sürülecek olan FM 2025’te yapılması beklenen büyük değişim nedeniyle, serinin son klasik oyunu olması bekleniyor