Finans dünyasında heyecanlı bir hafta başlıyor! 10-15 Aralık 2023 tarihleri arasında halka arz olacak şirketlerin listesi, yatırımcılar ve finans profesyonelleri tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) onayı ile birlikte, gözlerin çevrildiği bu haftada dikkat çeken şirketlerden biri Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AVRUPAKENT GYO).

AVRUPAKENT GYO, 13-14-15 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek olan halka arz sürecinde, hisse senetlerini yatırımcılara sunacak. Halka arz fiyatı 55,08 TL olarak belirlenen şirketin sembolü AVPGY olarak açıklanmıştır.

Bu sürecin yönetimini üstlenen firmalar arasında Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri A.Ş., GFS Holding A.Ş., Marbaş Menkul Değerler A.Ş., Ferbis Tarım Tic. ve San. A.Ş., Yeşil Global Enerji A.Ş., Koray Holding A.Ş., Zorlu Yenilenebilir Enerji A.Ş., Global Tower Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş., Golda Gıda San. ve Tic. A.Ş., Cosmer Kimya San. ve Tic. A.Ş., Enda Enerji Holding A.Ş. gibi önemli firmalar yer alıyor.

Şirketin halka arzına ilişkin detaylar arasında 335 milyon TL olan sermayesinin 400 milyon TL'ye çıkarılması, mevcut ortaklardan Artaş İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'ye ait payların satışı gibi önemli adımlar bulunuyor. 1 TL nominal değerli paylar, 55,08 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

Yatırımcılar, bu önemli dönemde halka arz edilecek şirketlerin performansını değerlendirirken, sektörel analiz ve piyasa trendlerini yakından takip etmeye devam edecekler. 10-15 Aralık tarihleri arasındaki halka arz takvimini göz ardı etmeden, finans dünyasındaki gelişmeleri takip etmeye devam edelim.

Kaynak: Hava Aksu