Fenerbahçe’de kaleye düşünülen 1 numaralı isim olan Dominik Livakovic transferinde mutlu sona ulaşıldı. Aylardır süren transfer görüşmelerinde işler yılan hikayesine dönmüştü. Dinamo Zagreb’in Şampiyonlar Ligi’ne veda etmesinin ardından takımdan ayrılma kararı alan Livakovic, Fenerbahçe’nin teklifine sıcak baktı.

Hırvat basınında yer alan haberlere göre Fenerbahçe ve Dinamo Zagreb arasında kesin anlaşmaya varıldı. Livakovic’in sarı lacivertlilere imza atmak için İstanbul’a geleceği gün bile belli oldu. Bu sezon kadrosunu yıldız oyuncularla güçlendiren Fenerbahçe’de kaleci Altay Bayındır’ın performansı eleştirilmeye devam ediyor.

KALECİ ALTAY FENERBAHÇE’DEN AYRILACAK

Taraftarın kalede görmek istemediği Altay, Gaziantep FK maçında yaptığı hatayla iyice gözden düştü. Kadıköy’de oynanan maçın son dakikasında genç kaleciye yabancı madde atılması bağları iyice kopardı. Altay Bayındır’ın yeni sezonda başka bir takımda forma giymesine kesin gözüyle bakılıyor.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal da Maribor ile oynanan UEFA Konferans Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında kalede Altay yerine İrfan Can’ı oynatmıştı. Zimbru maçı öncesinde açıklamalarda bulunan Kartal, kaleci konusunda başkanla konuştuklarını ve transfer için her türlü çabanın gösterildiğini söyledi.

LİVAKOVİC TRANSFERİNDE İMZA NE ZAMAN?

Kaleci transferi konusundaki son durumu açıklayan İsmail Kartal, “Başkanımızla bu transferin gerçekleştirilmesi için konuştuk. Dediğim gibi birkaç oyuncu daha gelecek. Ben açık konuşan bir insanım. Rusya'da da transferi ben size açıkladım. Net ve şeffaf şekilde olacak dedik ve oldu. Şu anda da birkaç tane oyuncu bitebilir.” ifadelerini kullandı.

Dinamo Zagreb’in elenmesi Livakovic transferini bir kez daha gündeme getirdi. Hırvat basını iki kulübün Livakovic transferi için anlaştıklarını iddia etti. Haberde “Livakovic, Dinamo'ya şık bir şekilde veda ediyor. AEK ile her iki maçta da Zagreb'in en iyi oyuncusuydu. İstanbul'da onu bekliyorlar.” ifadeleri dikkat çekti. Dominik Livakovic'in Çarşamba günü İstanbul'a gelmesi bekleniyor.