Fenerbahçe bu sezon yaptığı transferler ile dikkat çekiyor. Kadrosunu güçlendiren sarı lacivertlilerde İsmail Kartal’ın istediği Krunic için seferberlik başladı. Transfer komitesi Milan’da forma giyen futbolcu için şartları zorlamaya başladı. Ancak Krunic transferinin gerçekleşmemesi durumunda Fenerbahçe’nin B planında iki dünya yıldızı bulunuyor.

Milan ile pazarlıklar sürerken bir yandan da Krunic ile anlaşıldığı iddia edildi. Boşnak yıldız Fenerbahçe’ye gelmek için İtalyan ekibine baskı yapmaya başladı. Transfer komitesi özellikle İsmail Kartal’ın istediği bir oyuncu olduğu için Krunic ısrarını sürdürüyor. Fakat iki dünya yıldızı daha gündemde tutuluyor.

FENERBAHÇE’DE KALEYE DE GEA HAMLESİ

Altay’ın performansı eleştiri toplamaya devam ederken Fenerbahçe’de kaleci transferi öncelik durumuna geldi. Sarı Lacivertli ekipte David De Gea ismi daha yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Taraftarları heyecanlandıran bu transferin gerçekleşmesi için tüm şartlar zorlanıyor. Öte yandan De Gea’nın Manchester United’dan takım arkadaşı Fred devreye girdi ve ikna çalışmalarına başladı.

NAVAS VE LİVAKOVİC GÜNDEMDE

Sarı Lacivertliler De Gea olmazsa PSG’den ayrılması beklenen Keylor Navas ile temasları sıklaştıracak. Deneyimli kaleci ve menajeri ile görüşmelerin devam ettiği öğrenildi. Navas diğer teklifleri değerlendirme aşamasında olduğunu ancak henüz karar vermediğini Fenerbahçe’ye iletti. Bununla birlikte Dominik Livakovic transferinde de önemli gelişmeler yaşanıyor.

Fenerbahçe’de kaleye ilk hedef olarak gösterilen Livakovic ve kulübü Dinamo Zagreb ile temaslar artı. Hırvat ekibi, Şampiyonlar Ligi eleme maçları sonrası kalecisinin transferine izin verecek. Geçen gün sahasında AEK’ya 2-1 yenilen ve rövanşta işini zora sokan Dinamo Zagreb’de Livakovic transferi için ihtimal yükseldi. Fenerbahçe’de yeni sezonda kalede De Gea, Livakovic ve Keylor Navas’dan birinin oynaması bekleniyor.