Fenerbahçe’de transfer haberleri peş peşe geliyor. Son olarak Cengiz Ünder ve Fred transferleri ile kadrosunu güçlendiren sarı lacivertliler uzun süredir kaleci transfer etmek istiyor. Fenerbahçe’de kadroya katılması gündemde olan son isim 20 yaşındaki Mısırlı stoper Omar Fayed oldu. Ancak taraftar acil olarak kaleci transferi yapılmasını istiyor.

Son dönemdeki performansı ile eleştirilen Altay’ın yerine kaleye takviye yapmak isteyen Fenerbahçe’de hareketli dakikalar yaşanıyor. Kulübün transfer komitesi, uzun bir süredir görüştüğü Dominic Livakovic transferini bir türlü bitirmedi. Dinamo Zagreb’in sürekli yeni taleplerde bulunması bu transfer sürecini zorlaştırdı. Fakat Fenerbahçe’nin yeni transferi Fred’in dünyaca ünlü yıldızı kulübe getirmek için devreye girdiği iddia edildi.

FENERBAHÇE’DE GENÇ STOPER SÜRPRİZİ

Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde sürpriz bir transfer hamlesine daha imza attı. 2003 doğumlu Mısırlı stoper Omar Fayed ile görüşmelere başladığını duyuran açıklamada “Kulübümüz, yüksek potansiyelli bir yetenek olarak takip ettiği 2003 doğumlu Mısırlı stoper Omar Fayed'i renklerine bağlamak üzere görüşmelere başladı.” ifadeleri dikkat çekti. Sarı lacivertlilerin kulübün gelecek dönem yapılanması adına yaptığı bu transfer beğeni toplarken taraftar kaleye takviye istiyor.

FRED DENEYİMLİ KALECİ DE GEA İÇİN DEVREDE

Kaleci transferi için hızlanan Fenerbahçe, uzun bir süredir Dominic Livakovic’in peşinde. Ancak Hırvat kalecinin peşinde olan kulüplerin sayısı her geçen gün artıyor. Son olarak Faslı kalecisi Bono’yu 19 Milyon Euro’ya Suudi Arabistan’ın Al Nassr takımına satan Sevilla, Livakovic için girişimlere başladı. Dinamo Zagreb'e Dominik Livakovic için 10 milyon Euro'luk serbest kalma bedelini ödemesi beklenen Sevilla’dan sonra Fenerbahçe’de planlar değişti.

Bu gelişmeler sonrası Dinamo Zagreb’e rest çeken sarı lacivertiler dünyaca ünlü başka bir eldivene yöneldi. Manchester United'dan ayrılan İspanyol kaleci David De Gea transferi için eski takım arkadaşı Fred devreye girdi. De Gea’nın hem ABD’den hem de Arabistan’dan teklifler olmasına rağmen Fenerbahçe’ye imza atabileceği konuşuluyor.