Uşak’ın Kızılcasöğüt Beldesinde Uşak’lı piyanist Erman Karakaya piyano resitali verdi.  Kızılcasöğüt tarihinde ilk defa verilen piyano resitaline ünlü piyanist Fazıl Say’da destek vererek, “Erman Karakaya dostum Uşak’ta harikalar yaratıyor” yorumunu yaptı. 

- Ülkem Adına Çok Gururluyum

Kızılcasöğüt’te piyano konseri vermenin harika bir duygu olduğunu ve Piyano’da Dünya markası olan Fazıl Say’dan övgü almanın guru verici olduğunu aktaran Erman Karakaya, “Kızılcasöğüt Belediye Başkanımız sayın Refik TUNCAY beni aradığı zaman ve köyümüzde bir piyano resitali vermemi rica ettiği zaman hem çok şaşırdım hem de tarifsiz bir mutluluk duydum. Çünkü Köy halkımıza bir piyano resitali sunmak çok farklı bir heyecan ve mutluluk olacaktı benim için.Fakat öyle istekli bir başkanımız var ki onun heyecanı beni daha da heyecanlandırmıştı. Şimdi Konserimizi verdik” dedi.

- Fazıl Say’dan Övgü Almak Benim İçin Paylaşılmaz Mutluluk

Fazıl Say’ın desteği için teşekkür eden Erman Karakaya, “Ülkem adına,Uşak adına ve Kızılcasöğüt adına sanat adına o kadar gururluyum ki cümleleri sizin gibi bir dehadan duymak beni dünyanın en mutlu insanı yaptı canım hocam canım abim Fazıl SAY o kadar yoğun programınıza rağmen sürekli yol gösterdiniz motive ettiniz evet bir dünya markasısınız gururumuzsunuz ama bana bir abi oldunuz  Çok teşekkür ederim canım abim çok teşekkür ederim sevgili sevgili hocam” dedi.

- Uşak’da Harikalar Yaratıyorsun

Konserle alakalı sosyal medya üzerinden yorum yapan Fazıl Say ise şu ifadelere yer verdi, “Değerli piyanist ve müzik eğitimcisi dostum Erman Karakaya, Uşak ilinde yıllardır harikalar yaratıyor, pek çok nitelikli öğrenci yetiştirdi, pek çok konser verdi, Uşak kültür sanatının gelişiminde yaptıkları mühimdir.

Fazıl Say Erman Karakaya

Dün 19 Mayıs konserini Kızılcasöğüt kasabasında bir okulda verdi, bu tür faaliyetler hepimiz için çok değerli, çok duyarlı bir aydınlanma bu toplum için. Anadolu’nun her yerinden gelen müzik faaliyetleri haberleri ve kültür sanatın Anadolu’nun köylerinde kasabalarında toplumla buluşması bizler için derin bir mutluluktur, İçtenlikle Teşekkürler Erman” dedi.

Muhabir: Hava Aksu