Dünyanın gündemine oturan “kahin”, yanına gelen bir genç kadının 2 gün içinde öleceğini söyledi. Tahmininde başarılı olan falcının alametifarikası bambaşka ve beklenmeyen bir gerçek çıktı. Brezilya’da yaşanan olayın perde arkasında yaşananlar, sosyal medyanın gündemine oturdu. Tüm dünyanın konuştuğu olayda ortaya çıkan gerçekler, ağızları adeta açık bıraktı.

Brezilya’da 27 yaşındaki bir kadın, bir falcıya gitti ve kadın burada falcıdan, ne zaman öleceğini öğrendi. Bu bilgileri alan kadın, falcıdan çıktıktan kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. Yaşanan bu olay, tüm dünyanın gündeminde yankı uyandırdı ve haberi duyanlar, adeta neye uğradığını şaşırdı. Tüm dünyada söz konusu “kahin” falcının kim olduğu araştırılırken, yaşanan olayın perde arkası ortaya çıktı ve duyanlar büyük bir şaşkınlık yaşadı. İşte detaylar…

FALCI BİRKAÇ GÜN İÇİNDE ÖLECEĞİNİ SÖYLEDİ

Brezilya’da yaşanan “kehanet” olayı, kısa sürede tüm dünyanın gündemine oturdu. 27 yaşındaki Pinto isimli genç kadın, Brezilya’nın Maceio kentinde, merkezde yürürken yaşlı bir kadın tarafından durduruldu. Genç kadını durduran yaşlı kadın, Pinto’nun falına bakmak istediğini söyledi. Pinto da yaşlı kadından gelen bu teklifi kabul etti ve falcıya elini uzattı. Kadın Pinto’nun falına baktıktan sonra, Pinto’ya birkaç gün içinde öleceğini, 2 günlük ömrünün kaldığını söyledi.

“AÇ OLDUĞU İÇİN YEMEYE KARAR VERDİ”

Falcı kadın, daha sonra falına baktığı Pinto’ya bir paket çikolata verdi. Karşılaştığı olay karşısında büyük bir şok geçiren 27 yaşındaki Pinto, kadının verdiği çikolatayı aldı ve yoluna devam etti. Pinto’nun kuzeni Bianca Cristina, yaşanan olaya ilişkin yaptığı açıklamada, çikolatanın paketlenmiş halde olmasından dolayı bir şüphe uyandırmadığını ve Pinto’nun, bunun tehlikeli olabileceğini düşünmediğini ifade etti. Cristina, “Aç olduğu için yemeye karar verdi” dedi.

Pinto, falcı kadının verdiği çikolatayı yedikten bir süre sonra kendisini kötü hissetmeye başladı ve şiddetli mide ağrıları hissetti. Ardından görme bozukluğu ve kusma gibi semptomlar gösteren kadın, normalde de gastrit ve ülser rahatsızlıkları yaşadığı için bu semptomları ciddiye almadı.

AİLESİNE MESAJ ATTI

Pinto o sırada çevresindekilere, “Yaşlı bir kadındı. İyi kapatılmış olduğu için yedim. Ama o zamandan beri kendimi çok halsiz hissediyorum” dedi. Daily Mail’in haberine göre Pinto daha sonra ailesine, “Kalbim çok hızlı atıyor. Kustum ama ağzımda bir tat var. Çok acı, çok kötü. Görüşüm bulanık, çok güçsüzüm” ifadelerini içeren bir mesaj attı.

Genç kadın çikolatayı yedikten bir gün sonra hayatını kaybetti ve Pinto’nun otopsisini yapan Thalmanny Goulart, “Bu maddeler Tarım, Hayvancılık ve Tedarik Bakanlığı tarafından düzenlenmesine rağmen, kolay erişimleri nedeniyle Brezilya’daki zehirlenme vakalarında oldukça yaygındır” dedi.

Kaynak: hava aksu