Mark Zuckerberg’in CEO’su olduğu sosyal medya devi Meta, dünya genelinde çok yaygın kullanılan Facebook platformu için bir kez daha harekete geçiyor. Son dönemlerde mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinde getirdiği yenilikler ve güncellemeler ile dikkat çeken Meta, bu kez de Facebook platformu için dikkat çeken bir özellikle geliyor. Meta, Facebook platformunda tüm kullanıcılar için çoklu profil oluşturma özelliğini sunmak üzere harekete geçti.

Meta, tüm Facebook kullanıcılarına yönelik yeni bir özelliğini devreye almaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Facebook üzerinde çoklu profil oluşturma özelliği tüm kullanıcılara sunulacak ve bu yeni özellik ile birlikte Facebook kullanıcıları, platformda birden fazla profil oluşturabilecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Facebook üzerindeki içeriklerini ve akışlarını kimlerle paylaşacaklarını daha iyi şekilde kontrol edebilecek. Benzer özellik daha önce Instagram platformunda kullanıcılara sunulmuştu. Çoklu profil oluşturma özelliği, Facebook’un iOS ve Android uygulamaları üzerinden kolayca yapılabilecek. İşte detaylar…

FACEBOOK’A YENİ ÖZELLİK

Mark Zuckerberg’in CEO’su olduğu Meta şirketi, geçtiğimiz dönemlerde “Facebook” olan ismini değiştirmişti. Meta bünyesi altında Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger gibi platformlar bulunuyor. Söz konusu platformların her birinde son dönemlerde atılan güncelleme adımlarına şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Dünya genelinde çok sayıda kullanıcısı bulunan Facebook platformunda artık çoklu profil oluşturma işlemi mümkün olacak.

NASIL YENİ PROFİL OLUŞTURULUR?

Facebook platformunda çoklu profil oluşturmak isteyenlerin, uygulamada “profil” bölümüne giderek “Yeni Profil Oluştur” seçeneğini takip etmesi gerekiyor. Bu seçeneğin ardından kullanıcılar istedikleri yeni profil için bir ad ekliyor ve ardından oluşturulan profil için yeni bir kullanıcı adı belirliyor.

Yeni profilini oluşturan kullanıcılar, daha sonra bu profil üzerinden arkadaşlarını ekleyebiliyor, sayfalara ve gruplara katılabiliyor. Facebook uygulamasını kullanırken hangi profil üzerinden işlem yapılacağı ise profil değiştirme simgesine dokunarak yapılabiliyor.

EN FAZLA 4 PROFİL OLUŞTURULABİLECEK

Facebook, sunduğu yeni özellikte en fazla 4 kişisel profil oluşturulmasına izin verecek. Kullanıcılar bu profiller arasında kolayca geçiş yapabilecek ve her profil için özelleştirilebilir bildirim ve gizlilik ayarı belirlenecek. Ayrıca ek profil oluşturma özelliği, ilerleyen dönemlerde Messenger’a da entegre edilecek.

Editör: Öyküm Yavuz