Evde herkesin kolayca yapabileceği tatlılardan biri olan bol çikolatalı sufle yapımında bazı pratik yöntemler uygulanması mümkündür. Evde az malzeme ile pratik şekilde şeflerin elinden çıkmış gibi bir sufle hazırlamak için özel tarifler deneyebilirsiniz.

İhtiyacınız olacak tüm malzemeleri hazırladıktan sonra hazırlama aşamasında tüm püf noktalara dikkat ederek en iyi sonuçları alabilirsiniz. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bol çikolatalı sufle ile tatlı krizinizi en kolay şekilde giderebilirsiniz.

EVDE BOL ÇİKOLATALI SUFLE TARİFİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER!

Evde bol çikolatalı sufle yapımı için birkaç malzeme yeterlidir. Muhtemelen malzemelerin büyük bölümü evinizde kolayca bulunacaktır. Bol çikolatalı evde sufle yapmak için gerekli malzemeler ise şöyle:

- 2 adet yumurta,

- 80 gram bitter çikolata,

- Yarım su bardağı un,

- 50 gram tereyağı,

- Yarım su bardağı şeker,

- 1 tutam tuz.

PRATİK SUFLE TARİFİ VE YAPILIŞI

Çikolatalı sufle hazırlamak için öncelikle fırını 220 derecede çalıştırın. Ardından tereyağı ve bitter çikolataları teflon tavada kısık ateşte karıştırarak eritin. Malzemeler eridikten sonra ocağı kapatın. İçine unu ilave ettikten sonra tamamen özdeşleşene kadar karıştırın.

Farklı bir kapta yumurta ve şekeri beyazlayana kadar çırpın. Ardından şeker tadının ön plana çıkması için tuz ekleyip çırpmaya devam edin. Çikolatalı harcı ilave ederek mikserle yeniden çırpın.

Hazırlanan hamuru daha sonra sufle kaplarına ya da ısıya dayanıklı küçük kaplara eşit şekilde paylaştırın. Önceden ısıttığınız fırında 7 – 8 dakika pişirin. Pişirme sonrasında biraz soğuduktan sonra servis edebilirsiniz.

SUFLE YAPMANIN PÜF NOKTALARI!

Sufle yaparken birçok kişi akışkan olmamasından şikayetçidir. Suflenin akışkan olmasını sağlamak için pişirme süresi en önemli püf noktası olacaktır. Fırın kabı farklı olabileceği için pişirme süresi de değişecektir. Bunun için önceden sufle kabını fırına sürerek pişirme süresini test edebilir ve akışkanlık elde edebilirsiniz.