Uşak’ın Eşme ilçesi Kaymakamı Selin Sarı 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı" yılsonu mesajı yayınladı.

Eşme ilçesi Kaymakamı Selin Sarı, mesajında şu cümlelere yer verdi, “Bugün 2023-2024 eğitim öğretim yılı sonuna geldik. Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2023-2024 eğitim öğretim yılını huzur içerisinde tamamlamış olmanın sevinç ve gururunu yaşıyoruz. Her eğitim öğretim yılında olduğu gibi bu sene de bütün okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve anne-babalar, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösterdiler. Onları canı yürekten kutluyoruz.

Kıymetli Velilerimiz; çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken başarılarını takdir ediniz. Öğrencilerimizin arzu etmediği notları değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınmalısınız. Çocuklarımızın başaracağına güveniniz tam olsun. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bu bilinci ve hassasiyeti taşıdığınıza olan inancım tamdır.

Sevgili Öğrencilerimiz; başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir hedeftir. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Başarılı olmanın belki de en önemli aşaması kendine güvenmedir. Sizleri özgüveni yüksek, çok okuyan, düşünen, inceleyen, sorgulayan,  teknolojiyi bilinçli kullanan, milli, manevi ve ahlaki değerleri özümsemiş bireyler olarak yetişiyor görmek bizlere gurur ve mutluluk vermektedir.

Ne güzel söylemiş halk ozanımız Aşık Veysel: Okul yurdun can damarı,  Okul korur namus arı, Okul istikbal yolları,  Görenlerin görmesidir,  Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, bol bol kitap okumalısınız. Unutmayın ki sizler bu ülkenin, güçlü yarınlarımızın teminatısınız ve geleceğimize sizler yön vereceksiniz. Hepinizi azminiz, gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum, başarılarınız daim, yolunuz açık olsun diyor, iyi tatiller diliyorum.

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz; geleceğimizi şekillendirecek olan evlatlarımızı çağın gereklerine uygun yetiştirmek amacıyla özveriyle çalıştınız. Çocuklarımızı yetenekleri doğrultusunda yetiştirmek yolunda gösterdiğiniz çabalar takdire şayandır. Güçlü Türkiye sayenizde vardır, sayenizde de var olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle ilçemiz genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüze, okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, okul personellerimize ve kıymetli velilerimize Eşme’mizin eğitimde yükselen ivmesine verdikleri büyük katkılardan dolayı teşekkür ediyor; sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini canı gönülden diliyorum” dedi.

Editör: Ozan Yavuz