Eski Tarım bakanı Güçlü Uşak ili ziyaret programı kapsamında Uşak İskender PALA Halk Kütüphanesinde öğretmen ve öğrencilerle buluştu.

Ziyaretler Gerçekleştirdi

İl Millî Eğitim Müdürlüğü, ziyaretinin ardından Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminde görevli personel ile bir araya geldi. "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" Projesi kapsamında Uşak'ta yürütülen çalışmaların istişare edildiği sohbetin ardından Uşak Valiliği ziyaret edildi.

Öğrencilerle Buluştu Tecrübelerini Aktardı

Valillik makamı ziyaretinin ardından, Anadolu Mektebi'nin Kurucusu, Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Sayın Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ, Uşak ili ziyaret programı kapsamında Uşak İskender PALA Halk Kütüphanesinde öğretmen ve öğrencilerle buluştu. "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" Projesi kapsamında çalışmalarını sürdüren Uşak'taki lise öğrencilerinin katıldığı buluşmada, Anadolu Mektebi'nin Kurucusu Sayın Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ, Anadolu Mektebi çalışmalarının Türkiye çapında büyük bir hız ve ilgiyle yaygınlaştığını görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Anadolu Mektebi Kurucusu Sayın Prof. Dr. Sami Güçlü konuşmasında şu hususlara yer verdi: "Memleketimizin ihtiyaç duyduğu bu kültür hamlesi, gençlerimize yapılan bu anlamlı yatırım inşallah güzelliklere vesile olsun. Anadolu Mekteplerinde yetişen, yazarı anlama konusunda mesafe kaydeden gençler, yaptıkları nitelikli okumalarla üniversiteye gittiklerinde o okullara bir fakülte bitirmiş gibi başlayacaklar. Bir yazarı iyi anlamanın önemi, toplumu tanımanın değeri burada başlıyor. Öğrencilerin ikinci ve üçüncü yazar okumalarında sabırlı olmaları gerekiyor. Bu emekler, gayretler asla kaybolmaz. Gençlerimiz bu okumaların faydalarını önümüzdeki yıllarda çok daha iyi görecekler. Okumak ve yazmak ikisi bir arada olduğunda bu çok daha kıymetli. Okudukça kapasitenizi arttıracak, dünyayı daha iyi anlayacak, daha farklı bakıp değerlendireceksiniz. Anadolu topraklarında yetişen ilim ve irfan sahibi kıymetli yazarlarımızın eserlerini okuyup özümsedikçe bu eserlerde gördüğümüz üzere biz nasıl güzel yaşar ve dünyayı nasıl güzelleştiririz gibi güzel bir haslete sahip olacaksınız. İnşallah siz değerli gençlerimizin içerisinden de nice Mustafa Kutlu, Tarık Buğra, Cengiz Aytmatov, Necip Fazıl, Nurettin Topçu ve Sezai Karakoç gibi değerler çıkacak. Buna yürekten inanmanızı istiyorum. Sizleri yetiştiren öğretmenlerimizi, idareci arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Uşak ilinde gerçekleştirilen Anadolu Mektebi Yazar Okumaları programının ve bugünkü buluşmamızın gençlerimize, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum."

"Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" Projesi kapsamında Uşak'a gelen Anadolu Mektebi'nin Kurucusu, Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Sayın Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ'nün gençlerle gerçekleştirdiği program, Anadolu Mektebi Projesine ilişkin merak ettikleri soruları cevaplaması ve yaptıkları sohbetin ardından sona erdi.

Muhabir: hava aksu