Milletvekili İsmail Güneş, Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündem dışı aldığı sözle yıkılan eski hastane arazilerinin ne olarak kullanacağının cevabını verdi.

ESKİ DEVLET HASTANESİNİN YERİNE 250 YATAKLI YENİ HASTANE

Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş SSK Hastanesi ve Dörtyol mevkiinde bulunan eski Devlet Hastanesi binalarının tamamının depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkıldığını ifade etti. Dörtyol’da bulunan Devlet Hastanesi yerine 250 yataklı Uşak Yeni Devlet Hastanesi yapımı çalışmaları devam etmektedir” dedi.

ESKİ SSK DİŞ HASTANESİ OLACAK

Eski Uşak SSK Hastanesi alanına Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılacağının altını çizen Güneş, “Eski Uşak SSK Hastanesi alanına Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi , Sağlıklı Yaşam Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmet Merkezi yapım çalışmaları devam etmektedir. Sağlık alanında hem Uşak ilimize hem de tüm Türkiye’ye sayısız sağlık yatırımları devam etmektedir. Ak Parti iktidarlarında sağlık alt yatırımlarına büyük önem verilmiş, 24’ü şehir hastanesi olmak üzere 757 yeni hastane 414 hastane ek binası yapılmıştır. Uşak ilimizde de 700 yataklı Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 60 yataklı Eşme ve Banaz Devlet Hastanesi, 30 yataklı Sivaslı Devlet Hastanesi, Karahallı ve Ulubey Devlet Hastaneleri ayrıca 27 Aile ve Toplum Sağlık Merkezi yapılmıştır” diye konuştu.