31 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında sürecek olan festival, ilk gününde renkli etkinliklerle dikkat çekti.

Festivalin açılışında Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, akademik ve idari personel ile öğrenciler yer aldı. Rektör Savaş, etkinliğe bisiklet sürerek aktif bir şekilde katılım sağladı.

En Ekonomik Ve Sağlıklı Ulaşım Aracı Bisiklet Uşak’ta Festival Oldu 3

Açılış konuşmasında, sağlıklı yaşam ve çevre bilincinin önemine değinen Prof. Dr. Savaş, bisiklet kullanımının yaygınlaşmasının hem bireysel hem de toplumsal faydalarını vurguladı. Ayrıca, bu tür etkinliklerin geleneksel hale getirilerek farkındalık oluşturduklarını ifade etti ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

En Ekonomik Ve Sağlıklı Ulaşım Aracı Bisiklet Uşak’ta Festival Oldu 2

Festivalin ilk günü, yavaş bisiklet sürme yarışı, süslü bisiklet yarışı, MTB orman parkuru ve Karaağaç Göleti'nde kamp etkinlikleri ile dolu dolu geçti. Katılımcılar, farklı yarışmalar ve kamp aktiviteleri ile keyifli anlar yaşadı.

En Ekonomik Ve Sağlıklı Ulaşım Aracı Bisiklet Uşak’ta Festival Oldu 1

1 Haziran'da festivalin ikinci günü, katılımcılar Ulubey Kanyonu turuna çıkarak doğanın eşsiz güzelliklerini keşfetme imkanı yakalayacaklar.

Aynı zamanda, Ulubey Kanyonu Cam Teras ve Macera Parkı gezisi ile heyecan dolu anlara sahne olacak.

Festivalin son günü olan 2 Haziran'da ise Altıntaş Göleti turu düzenlenecek ve ardından Lidya Antik Kenti gezisi ile tarihi ve kültürel bir yolculuk yapılacak. Festival, çeşitli etkinliklerle sona erecek.

Muhabir: Mehmet Karadağ