Seçim öncesinde seyyanen zam olasılıkları emeklilerin dikkatini çekerken, en düşük emekli aylığı alanlar için bir 'Emekli Kartı' düzenlemesi gündeme geldi.

AK Parti, en düşük emekli aylığı alanlar başta olmak üzere dar gelirli vatandaşlara yönelik yeni destek programları üzerinde çalışıyor. Bu doğrultuda, doğal gaz, elektrik ve gıda yardımı için 'Emekli Kartı' verilmesi gündemde. Planlamalara göre, 10 bin lira ve altında maaş alan ve başka bir geliri olmayan emeklilere 'Emekli Kartı' verilecek. Bu kartlar, doğal gaz, gıda ve elektrik harcamalarında kullanılmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından para yüklenecek.

Emekli Kartı'nın Ramazan Bayramı öncesi kamuoyuna duyurulabileceği belirtiliyor. AK Parti ve hükümet nezdinde gerçekleştirilen toplantılarda, seçim çalışmaları sırasında en çok karşılaşılan sorun olan hayat pahalılığı ve emeklilerin durumuyla ilgili yeni adımların atılması gerektiği üzerinde durulduğu ifade edildi. Bu düzenleme, milyonlarca emeklinin yaşam standartlarını artırmaya yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor