Gernel Başkan Özel, mitingle alakalı Belediye Başkanı ve Parti yönetimine emekilileri alın gelin mitinge demişti. Bunun üzerine CHP Yönetimi hareket geçti 26 mayıs Pazar günü Ankara Tandoğan’da yapılacak emekli mitingine ücretsiz götürecek.  

Mitinge Gidecek Emekli Partiye İsmini Yazdırsın

CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, Ankara Tandoğan’daki büyük emekli mitingine Uşak’taki emeklileri götüreceklerini söyledi.  CHP Uşak İl Yönetimi tarafından mitingle alakalı şu mesaj yayınlandı;  “Onurlu yaşam, hakça paylaşım için Büyük Emekli Mitinginde buluşuyoruz. 26 Mayıs 2024 Pazar günü, Ankara Tandoğan meydanındaki mitinge katılmak isteyen emeklilerimizin 22 Mayıs Çarşamba saat 17.00 ye kadar CHP İl Başkanlığı'na isim yazdırmaları gerekmektedir.”

CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, şöyle konuştu: “Ankara Tandoğan’daki mitinge, emeklilerimizi götüreceğiz. Burada yaşadıkları sorunları hep birlikte dile getirecekler. Demokratik hakkını kullanacak olan emeklilerimiz, artık yaşayamaz hale gelmiştir. Devletin yolcu ve geçiş garantili köprü ve havalimanlarına aktaracak parası var. Fakat emekliye gelince yok. Hem emeklinin verdiği vergi ve harcadığı parayla devleti ayakta tutacaksın, hem de emekliyi açlığa mahkum edeceksin. İlimiz Uşak şartlarında bir emekli maaşı ancak bir evin kirasını, belki elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ancak karşılar. Hatta sadece emekli maaşına talim edenler, çoluğundan ve yakınlardan destek almadıkları müddetçe temel giderlerini dahi ödeyemezler. Huzurevine gitmek isteyen emekli sayısındaki artış da bunun net işaretidir” dedi.

Muhabir: hava aksu