Dernek başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, gençlere destek olmak ve onların daha iyi bir gelecek inşa etmelerine yardımcı olmak için pek çok proje geliştirdiklerini belirtti.

EGİAD Ortaokulu Voleybol Takımı'nın spor salonu olmamasına rağmen son yıllarda elde ettikleri başarı ve özverili çalışmalarla kendilerini çok gururlandırdığını ifade eden Yelkenbiçer, Cumhuriyetin 2. yüzyılında bu gençlere destek olmak istediklerini dile getirdi.

EGİAD'ın İzmir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında EGİAD Ortaokulu bahçesine yapılmak üzere spor salonu projesini hazırladığını ve resmi makamlara sunduğunu belirten Yelkenbiçer, şunları kaydetti:

"Üyelerimizin ve hayırseverlerimizin katkılarıyla inşaatı bitirip en geç mayıs ayında salonun açılışını yapmayı hedefliyoruz. Böyle bir projenin hayata geçirilmesi için ciddi bir finansman ihtiyacı bulunmaktadır. Hazırladığımız EGİAD Bahar Festivali'nde farklı sektörlerden kişi ve firmaların stantları olacak. Ayrıca ünlü simaların katıldığı söyleşiler ve bir kokteyl de düzenlenecek. EGİAD Ortaokul Spor Salonu'nu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'mıza yetiştirmek istiyoruz. Festivalden elde ettiğimiz gelirin tamamını bu salonun yapımına ayıracağız."