Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı ve firma temsilcisi Melih Akman arasında imzalar atıldı. Firma, yapacağı yatırımla 500 kişiye iş imkanı sunacak.

Firma, Ege Bölgesi Lojistik ve Üretim Tesisi’nde 500 kişiye iş imkanı sağlayacak. Bebek ürünleri konusunda Türkiye genelinde 227 şubesi ve internet satış ağı bulunan e-Bebek, kuracağı lojistik ve üretim tesisinde 500 kişiye istihdam sağlayacak.

Banaz Belediye Başkanı ve Banaz OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zafer Arpacı, yatırım için hem sevinçli hem de gururlu olduklarını belirterek:

“2021’de kuruluşunu tamamladığımız Banaz OSB’de imar planlarının onaylanmasının ardından hazine arazileri Banaz OSB mülkiyetine geçti. Uşak Valisi Sayın Turan Ergün başkanlığındaki Mütevelli Heyetimizin aldığı kararlar doğrultusunda, birinci etap olarak planladığımız alanda yatırım sürecine girdik.

İlimizin değerli iş adamlarından Halil Erdoğmuş’un kurucusu olduğu e-Bebek’in Ege Bölgesi lojistik ve üretim merkezi olarak Banaz OSB’yi seçmesi, OSB’mizin ilk yatırımı olması sebebiyle bizim için çok önemli. Kendisine Banaz halkı olarak teşekkür ediyorum. Önceliğimiz olan istihdam sayısı ve yatırımın kısa sürede tamamlanarak faaliyete geçmesi yanında, kurulacak tesislerin çevreyi kirletmeyen, neredeyse sıfır atık yaratacak olmasını da çok önemsiyoruz.

Banaz OSB’nin kuruluşundan bugüne kadar, başta sayın Valimiz ve Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın Turan Ergün olmak üzere emeği geçen herkese minnettarlığımızı ifade ediyorum.

Yatırımın bir an önce tamamlanarak 500’e yakın hemşehrimize iş sağlayacak günlere bir an önce ulaşmayı diliyorum” dedi.

Muhabir: Hava Aksu