Panele aynı zamanda Merinos’un sahibi olan Erdemoğlu Holding Yön. Krl. Başkanı İbrahim Erdemoğlu da katılacak. Uşak’ta da Özerdem Mensucat ile yatırımları bulunan Erdemoğlu Holding Yön. Krl. Başkanı İbrahim Erdemoğlu panelde ‘İhracatı Bekleyen Riskler' hakkında sunum yapacak. Ayrıca panele  Trakya üniversitesi İktisat bölüm Bşk. Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu'nun katılacağı bildirildi. Diğer taraftan panelin 09.12.2023 Cumartesi günü 12.30-16.00 saatleri arasında yapılacağı öğrenildi.

Forbes 2023 Milyarderler Listesi’nde İbrahim Erdemoğlu Dünyada 497. Sırada

Erdemoğlu Holding bünyesinde yer alan Sasa Polyester, Merinos Halı, Dinarsu ve Özerdem firmaları İstanbul Sanayi Odasının her yıl açıkladığı ilk 500 firma arasında ön sıralarda yer alma  başarısı gösterdi.

Ayrıca, Amerikan iş dünyası dergisi Forbes, 2023 Milyarderler Listesi'ni yayımladı. Milyarderler Listesi'nde bu yıl Türkiye'den de 26 isim yer aldı. Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, 5,3 milyar dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengin ismi olurken, dünyanın 497'nci en zengin insanı oldu.

İbrahim Erdemoğlu Kimdir?

İbrahim Erdemoğlu 1962 yılında Besni’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Gaziantep’te bitirdi. Aktif iş hayatına 1983 yılında başladı. Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, baba mesleği olan halı ticaretine üniversite yıllarında başladı. Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde tamamladı. Hem çalışıp hem okuyan İbrahim Erdemoğlu babası Mehmet Erdemoğlu’nun ilke ve değerleri doğrultusunda iş hayatına yön verdi. 1998 yılında, bugün parça halı sektöründe dünya lideri olan Merinos Halı’yı kurdu. Parça halı ve iplik üretimindeki başarısının ardından 2005 yılında köklü bir duvardan duvara halı markası olan Dinarsu’yu Akkök Grup’tan devraldı. 2015 yılında polyester elyaf, filament, polyester bazlı polimerler konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden olan Sasa Polyester A.Ş. şirketinin hisselerinin %51’ini Sabancı Holding’den satın aldı. Zorunlu pay alım teklifi sonrası Ağustos 2015 tarihi itibariyle Erdemoğlu Holding’in Sasa Polyester A.Ş’deki hisse oranı %84,80’e ulaştı. İbrahim Erdemoğlu evli ve üç çocuk babası.

Kaynak: Öyküm Yavuz