DSP Genel Merkezi’nin Cumhur İttifakı içerisinde yer almasını ve Genel Başkan Önder Aksakal’ın AK Parti listesinden İstanbul Milletvekili adayı gösterilmesinin ardından DSP için başlayan tartışmalara Uşak örgütü de katılmıştı. DSP Uşak İl Başkanı Yüksel Duygu, Dörtyol mevkiinde bulunan İl Başkanlığı binasına  astıkları ‘ Millet İttifakı’nı Destekliyoruz’ şeklindeki pankartın DSP Genel Merkezi’nden geldiklerini söyleyen kişiler tarafından indirildiğini açıklamıştı.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Ejder Onursal, ‘Yüksel Duygu adına asılan ‘korsan pankart’ partimizin görüşlerini asla bağlamamaktadır” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

DSP Uşak İl Başkanı Yüksel Duygu ise, DSP Genel merkezi tarafından ‘indirilen pankartı ‘içimizdeki 1985 DSP ateşini söndüremeyecekler. O ateşi içimize kurucu başkanımız merhum Bülent Ecevit üflemiştir”şeklinde açıklama yaparak yeniden parti binasına astı.

‘AKSAKAL'A TEK BİR OY ÇIKMAZ’

Sözcü Gazetesi’nden Selami Aydın’a açıklamalarda bulunan DSP Uşak İl Başkanı Yüksel Duygu; “Cumhur İttifakı'na katılma kararı Parti Meclisi kararı alınmadan kendi başına alınmış bir karardır. Biz bu kararı tanımıyoruz. Bu pankartı hür irademiz, parti örgütümüzün kararı ile astık. Uşak'ta Cumhur İttifakı'na giren Önder Aksakal'a tek bir oy dahi gitmez” dedi.

Editör: Öyküm Yavuz