Uşak’ta yıllarca doktorluk yapıp sağlık alanında Uşak’a hizmet eden Doktor Arife Başer ve Yılmaz Başer çifti şimdi de kültür elçiliğine soyunarak Uşak’ın tanıtıma destek oluyor.

- Uşak’ın Tarihini ve Kültürünü incelediler

Doktor Yılmaz Başer ve eşi Doktor Arife Başer çifti Ege Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesi’nde görevli 20 Profesörü Uşak’ta ağırlayarak kentin tarihi ve kültürel mekânlarını gezdirerek şehri tanıtıyor.

Kuyulu Konak’ta konaklayan 20 Profesör öncelikle Blaundus antik kenti, Ulubey Kanyonları, Uşak Arkeoloji Müzesi, Atatürk Etnografya Müzesi, Uşak Kent tarihi Müzesi, Cılandıras Köprüsü gibi Uşak’ın tarihi bölgelerini gezdi.

Uşak’ın tarihi ve kültürel bölgelerini gezen alanlarında Profesör ünvanını almış akademisyenler kentin tarihi güzelliğine hayran kaldılar.  Gezdikleri yerlerde Uşak’ın yöresel ürünlerinin de tadına bakan ziyaretçiler tarhanasından, keşkeğine kadar birçok yöresel yemeklere tam puan verdi.

- İlimizin Tanıtımına Katkımız Olsun İstedik

Uşak’ı ziyaretçilere gezdiren adeta ilin kültür elçisi olan doktor çift Arife Başer ve Yılmaz Başer, “Biz Uşak’a yıllarca sağlık alanında hizmet vermeye çalıştık, halende vermeye devam ediyoruz.

Ancak İlimiz maalesef tanıtımına ihtiyacı var. Bizde ne yapabilir dedik ve Ege Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesi’nde farklı branşlarda görevli Profesör unvanı almış dostlarımızı Uşak’a davet ettik. Şimdi kendilerini ilimizin hem sosyal hem kültürel hem de tarihi mekanlarını gezdirip tanıtmaya çalışıyoruz.

Bizimde çorbada bir tutam tuzumuz olsun istedik. Misafirlerimiz Uşak’ı keşfederken aklında kalanları tabiî ki gittikleri ilde başka dostlarına anlatacaklar belki onları da Uşak’a gelmelerini tavsiye edecekler. Böylelikle Uşak’ı tanıtımına katkıda bulunmuş olacağız” dedi.

Muhabir: Mehmet Karadağ