Destekle alakalı paylaşımda bulunan Uşak Müftülüğü şu ifadelere yer verdi:

“Uşak'ın Köprübaşı Köyü'nde başlayan yangın, ormanlık alana doğru sıçradı. Rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangın sebebiyle bazı evler tahliye edildi.

Yangına  havadan ve karadan çok sayıda ekip müdahale etti. 2 gün aralıksız devam eden yangın kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başlatıldı.

Yangına, Orman Genel Müdürlüğü ekiplerinin hava ve karadan müdahalesinin yanı sıra Uşak İtfaiyesi ekipleri, İl Özel İdaresi ekipleri, Uşak Organize Sanayi Bölgesi ekipleri, AFAD ekipleri, Eğitimli STK Ekipleri ve çevre illerden gelen arazöz takviyesi ile müdahale edildi. TDV Uşak Arama-Kurtarma ekibi hemen yangın bölgesine intikal ederek söndürme çalışmalarına, katılım sağladı.

Bazı mevkilerdeki evlerin tahliyesine karar verilmesiyle vatandaşlar ve evlerinde bulunan evcil hayvanların çıkarılarak güvenli noktada oluşturulan koordinasyon merkezine intikalleri sağlandı.

Ayrıca Uşak İl Müftülüğü Personelinden oluşan TDV Uşak Arama-Kurtarma ekibi ve TDV Gönüllüleri Kızılay ile birlikte  söndürme faaliyeti sürdüren sahadaki tüm ekiplere 2 gün boyunca çeşitli yiyecek ve içecek ikramında bulunup soğutma çalışmalarına destek oldu.

Türkiye Diyanet Vakfı Uşak Şubesi Gönüllüleri ve Diyanet İzcilik Kulübü Lider ve İzciler, Yenişehir'de Meydana Gelen Yangını Söndürülmesi İçin Desteğe Gittiler.

Uşak Merkez Yenişehir Köyü yakınlarındaki bir tarlada başlayan ve ormanlık alana da sıçrayarak geniş bir alana yayılan yangına ekiplerce yapılan müdahale karadan gece saatlerinde de devam edildi.

Ekipler, yoğun çabalar sonucu yangını sabaha karşı kontrol altına alabildi. Uşak Merkez Yenişehir Köyü'nde tarım arazilerinde meydana gelen yangına, Uşak Diyanet Vakfı gönüllüleri, Diyanet İzcilik Kulübü Lider ve İzcileri de katılarak yangının kontrol altına alınmasında ve soğutma çalışmalarında destek oldu, yangının söndürülmesinde görevli personele su ve ayran ikramında bulundular” denildi.

Editör: Ozan Yavuz