Yemeklerde ve tatlılarda sıklıkla tercih edilen tarçın, rulo ve toz halde mutfaklarımızda çok sık tükettiğimiz gıdalar arasında yer alıyor. Hoş kokusu ve tadı ile dikkat çeken kabuk tarçının düzenli ve doğru tüketiminde elde edilen faydalar ise saymakla bitmiyor.

Sadece yemeklerde veya tatlılarda değil, aynı zamanda çay olarak da hazırlanıp tüketilebilen kabuk tarçının bal ile birlikte kullanımı da hem tadını iyileştiriyor hem de faydalarını artırmaya yarıyor. Her derde deva olan kabuk tarçını doğru şekilde tüketmek ise oldukça önemli.

DAMAR TIKANILIĞINA İYİ GELİYOR!

Kabuk tarçının doğru şekilde tüketimiyle birçok rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor. Bu rahatsızlıkların başında ise damar tıkanıklığı ilk sırada yer alıyor. Damar tıkanıklığı, kanın fazla pıhtılaşması sonunda ortaya çıkabilen bir rahatsızlık olarak görülüyor. Tarçın ise bu rahatsızlıktan koruyacak etkileri ile dikkat çekiyor.

Damar tıkanıklığından dolayı ortaya çıkan el ve ayak titremelerinin de önüne geçmesi açısından kabuk tarçın tüketimi oldukça faydalı görülüyor. Ayrıca bağırsa sorunlarının çözümünde de fayda sağlıyor.

KABUK TARÇININ FAYDALARI NELERDİR?

Doğru bir tüketimle kabuk tarçının faydalarından yararlanmak mümkün hale geliyor. Damar tıkanıklığı başta olmak üzere birçok farklı soruna şifa oluyor. Kabuk tarçının başlıca faydaları ise kısaca şöyle:

- Damar tıkanıklığına karşı koruyucudur.

- Bağırsak sorunlarını giderir.

- Vücut direncinin artırılmasını sağlar.

- Vücuttaki kan şekerini dengeler.

- Gaz söktürücü özelliklere sahiptir.