Türkiye’de son dönemde artan sığınmacı sorunlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da düzenlenen Jandarma Mezuniyet Töreni’nde önemli mesajlar verdi. Mezun olan askerleri tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzensiz göçmen sorunu ile ilgili meseleleri de çözüme kavuşturacaklarının mesajını verdi.

Sığınmacılar meselesi hakkında önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk milletine yakışır bir vakar ve insani bir duruşla meseleyi çözüme kavuşturacaklarını ifade etti. Konuya ilişkin verilen sert mesajlar ise dikkat çekti.

DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE MESAJI VERİLDİ!

Türkiye’nin önemli meseleleri ile ilgili değerlendirmede bulunan ve önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sadece terör örgütleriyle değil, küresel bir sorun olarak düzensiz göç ve zehir tacirleriyle de mücadele ettiklerini açıkladı.

Vatandaşların malına, canına kast eden kim varsa hepsinin tepelerine binildiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahil güvenliğin yoğun çabaları sonucunda ölümlerin de önüne geçtiklerini ifade etti.

143 BİN DÜZENSİZ GÖÇMENİN GİRİŞİ ENGELLİNDİ!

Yılbaşından bu yana 143 bin düzensiz göçmenin Türkiye’ye girişini engellediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaçak olarak ülkemizde bulunan ve suça bulaşanları da tespit ederek süratle sınır dışı ettiklerini aktardı.

Son iki buçuk ayda yakalanan 61 bin kaçak göçmenden 25 binini sınır ettiklerini de vurguladı. İstihdam olan yabancı misafirleri ise bağırlarına bastığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ırkçılık ve yabancı düşmanlığının Türkiye’ye sirayet etmesine izin veremeyeceklerini aktardı.

SURİYE’YE GÜVENLİ GERİ DÖNÜŞLER SAĞLANIYOR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasında dikkat çeken konu başlıklarından biri de güvenli geri dönüşlerin kolaylaştırılmasına yönelik çalışmalar oldu. Suriye’nin Kuzey’inde inşa edilen konutların yapımının sürdüğü aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 1 milyon kişinin huzurla vatandaşlarına dönebileceklerini ifade etti.

Belirli çevreler tarafından körüklenen yalan ve iftira furyasına rağmen Türkiye asayiş dahil tüm başlıklarda ilerleme kaydettiği ifade edildi. Bu kapsamda çalışmaların ve yeni politikaların da uygulanmaya devam edeceği mesajı verildi.