İçten yanmalı motorlara sahip olan sıfır kilometre araçlar son dönemlerde performanslarından ziyade fiyatları ile gündeme gelmeye başladı. Dolar kuruna bağlı olarak değişen fiyatları ile şaşkınlık yaratan 0 kilometre otomobiller, yeni bir araç satın almayı planlayan birçok tüketiciyi hayal kırıklığına uğrattı.

Çevre kirliliğine sebep olan başlıca faktörler arasında yer alan benzinli ve dizel araçların üretimlerine yakın vadede kısıtlama getirileceği ve sonrasında da ilgili araçların hem üretimlerinin hem de satışlarının durdurulacağı konuşulmaya devam edilirken bu süreçte birçok kişi elektrikli otomobil piyasasını yakın takip altına aldı. Akaryakıt fiyatlarının rekor seviyelere ulaşmış olduğu şu günlerde elektrikli bir otomobile sahip olmanın çok daha avantajlı olduğunu düşünen birçok kişi, piyasaya yönelik sorgulamalar yapmaya başladı. Bu noktada öne çıkan elektrikli otomobillerden biri de Citroen’nin Ami modeli oldu. 

Küçük boyutları ile şehir içi kullanıma elverişli olan Ami, son dönemlerin en çok konuşulan araçları arasına girdi. Tasarımının yanı sıra teknik özellikleri ile de konuşulan Ami arama motorlarına sık sık konu olmaya devam ederken Citroen’den çarpıcı bir haber geldi. Firma, Ami için özel olarak bir kredi kampanyası düzenlediğini duyurdu.

CITROEN’DEN ŞAŞKINLIK YARATAN KAMPANYA

Fransa’nın ana otomobil üreticisi olan Citroen, eylül ayı kredi kampanyası ile şaşkınlık yarattı. 2023 model yılı Ami için avantajlı bir kredi kampanyası düzenlediğini belirten otomobil devi, kampanyasına ilişkin detayları paylaştı.

Citroen tarafından yapılan açıklamaya göre 30 Eylül 2023 tarihine kadar Ami satın alacak olan tüm tüketicilere, 24 ay vade ve yüzde 1,99 faiz karşılığında 150 bin TL’ye kadar kredi desteği verilecek. Krediden yararlanan tüketiciler aylık olarak 8 bin 500 TL’lik taksit ödemesinden sorumlu tutulacaklar.

CITROEN AMI GÜNCEL FİYATLAR

150 bin TL üst limitli, 24 ay vadeli kredi kampanyası ile dikkatleri üzerine çeken Citroen, Ami için belirlemiş olduğu güncel satış fiyatlarını şu şekilde sıraladı:

- Ami One Electric: 369 bin TL

- Ami Buggy: 399 bin TL

Kaynak: haber merkezi