Uşak Belediye Meclisi, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında yeni oluşan Belediye Meclis üyeleri, ilk toplantısını Belediye Başkanı Özkan Yalım başkanlığında yaptı.

12 Maddelik Meclis gündemi tek, tek görüşülerek karar bağlandı.   Kapalı zarf usulü Meclis vekilliği, Encümen üyeleri, ihtisas komisyonlarına üyeler seçildi.

Belediye Meclis 1 Başkan Vekilliğine CHP Belediye Meclis üyesi Tolga Pirinççi seçilirken 2. Başkan Vekilliğine CHP Belediye Meclis üyesi Özhan Özgöbek seçildi. Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapılan meclis toplantısına 31 Belediye Meclis Üyesi eksiksiz toplantıya katılırken Uşak Belediyesi, birim müdürleri de toplantıda hazır bulundu. 

D S C 8039

110 BİN KİŞİDE TELEFONUM VAR SİZDEDE OLSUN

Toplantı öncesinde Belediye Meclis üyelerine seslenen Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, “Belediyemizin sorunları ve yatırımları ile alakalı almış olduğunuz görevden dolayı sizleri tebrik ediyorum. 2024- 2029 yılları arasında 5 yıl boyunca birlikte çalışacağız,5 yıl boyunca herhangi siyasi parti menfaati gözetmeksizin ilimizdeki yaşayan tüm vatandaşlarımızın, 29 mahallemizin ihtiyaçları doğrultusunda hep birlikte çalışacağımızın umudu içindeyim. Uşak’ın daha iyi yerlere geleceğini hep birlikte yaşayacağız.  Biz bunun için seçildik bunun içinde çalışacağız. Burada 8 üyesi olanda 2 üyesi olanda 1 üyesi olan partimizde var. Biz herhangi bir ezici ve yanlış davranış içinde olacağımızın kimse ümit etmesin. Biz sadece mahallerimizde yapılacak olan yatırımları yapmakla mükellefiz. Tabi ki eksiğimiz yanlış yapacağımız işler olacaktır.  Hepimiz insanız sonuçta. Eksiğimiz ister mecliste isterse özel toplantılarda iletebilirisiniz. Uşak’ta 110 bin kişide benim telefonum var. Siz meclis üyelerimizde de mutlaka benim telefon numaram olsun. Uyum içinde bir 5 yıl geçirmek dileği ile açılışlımızı yapmış bulunuyoruz” dedi

BELEDİYE ŞİRKETERİNİ ZARARDAN KAR EDEN DURUMA GETİRECEĞİM

Belediye Meclis gündeminin  9 Maddesi olan Belediyenin ortağı olduğu şirketlerde  Belediyeyi Temsilen Belediye Başkanına yetki verilmesi maddesi oy birliği ile geçti.  Yetkiyi alan Uşak belediye Başkanı Özkan Yalım, şu ifadelere yer verdi, “Tamamını kendi şirketimiz gibi göreceğimizden, her TL’sine sahip çıkacağız. Bu şirketlerinin de gelirinin arttırılması yönünde ve harcamaların kontrolü ile alakalı siz meclis üyelerimizden de destek alacağız. Bu şirketlerin çok doğru bir şekilde yönetileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu şirketleri artık zarar eden değil artık kar eden şirket haline getirmek için elimden geleni yapağım”dedi.  Belediye Meclisi toplantısı diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi. 

Editör: Öyküm Yavuz