CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın Uşak’ta parti teşkilatı tarafından yapılan merkez yoklamasında 3.sırada çıkması gündemdeki yerini koruyor. 2 dönem Uşak milletvekilliği yapan Özkan Yalım’ın bu süreçte ortaya koyduğu icraatları sürekli tartışma konusu olmuştu. Parti teşkilatında da huzursuzluk yaratan olaylar zincirinde Özkan Yalım gerek Uşak ve gerekse de Türkiye genelinde medyaya malzeme olmuş ve eleştirilerin  hedefi haline gelmişti. Bunlara bir de kentin her yerine diktirdiği ‘Benim Sevdam Uşak’ yazılı reklam panolarıyla dikkat çeken Özkan Yalım’ın son olarak, Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını kendi seçim malzemesi yapması eleştirilere neden oldu.

İşte Özkan Yalım’ın medya raporu;

1:CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM: “HDP'NİN BİRDEN FAZLA BAKANLIĞI OLABİLİR.”

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, HDP'nin bir değil birden fazla bakanlık alabileceğini söyledi. 'HDP bir ittifak içerisinde olursa, veya kendisi tek başına yeterli oy alırsa, hükümeti kurma yetkisini alırsa bir değil, birden fazla bakanlığı olabilir.' Dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, geçen ay yaptığı açıklamada partisinin iktidara gelmesi durumunda HDP'ye bakanlık verilebileceğini söylemişti.

Üniversite Rektörleri ve Bilim İnsanları, Vali Turan Ergün’ü Ziyaret Etti Üniversite Rektörleri ve Bilim İnsanları, Vali Turan Ergün’ü Ziyaret Etti

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın, 125 bin liralık vergi yükümlülüğünden kaçtığı tespit edildi. INTERPOL, CHP'li vekil hakkında Türkiye’ye mesaj gönderdi.

HDP'nin "1 değil, 1'den fazla bakanlık alabileceğini" öne süren CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım hakkında Interpol aracılığıyla Türkiye'ye mesaj gönderildi.

2: İNTERPOL, CHP'Lİ VEKİL HAKKINDA TÜRKİYE’YE MESAJ GÖNDERDİ.

Bulgaristan İnterpol Biriminden Türkiye Europol-İnterpol Daire Başkanlığına gönderilen mesajda, diplomatik pasaportu bulunan Özkan Yalım ve eşi Ayşegül Yalım'ın sahibi olduğu EXPRESTRANS isimli şirketin 13 bin 28 Bulgar levası olan yaklaşık 124 bin 424 lira miktarındaki vergi yükümlülüğünden kaçındığı iddia edildi.

Belçika'da da benzer durum yaşandı

Mesajda, bu yolsuzluğun Bulgaristan yetkili makamlarınca soruşturmaya konu olduğu belirtilerek adı geçen Özkan ve eşi Ayşegül Yalım'ın Türk vatandaşı olup olmadıklarının tespiti istendi. Mesajda EXPRESTRANS isimli şirketin Belçika'da da benzer işlemleri yürüttükleri bu konunda doğrulanmaya çalışıldığı belirtildi.

Gözaltına alındığı iddia edilmişti

Bulgaristan'ın Targovishte şehrinde kendisine ait bir arsayı 600 bin bulgar levası yani yaklaşık 300 bin euro karşılığında sattığı iddia edilen CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, satıştan elde edilen paranın bir kısmını yanına alarak Türkiye'ye özel aracıyla hareket ettiği sırada Hamzabeyli sınır kapısında Bulgar polisi tarafından durdurularak gözaltına alındığı iddia edilmişti. Özkan Yalım'ın diplomatik dokunulmazlığı sebebiyle Bulgar polisi tarafından üzerinde bulunan paraya el konularak ifadesi alındığı belirtilmişti.

3: BÜLENT ERSOY VE ÖZKAN YALIM ARASINDA ŞAMPANYA DİYALOĞU

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’a ait eğlence mekanında sahne alan Türk Müziğinin Divası Bülent Ersoy, yine adına yakışan ilginç olaylara imza attı.Bir hayranın kendisine ham altın hediye etmesinin ardından kendisine şampanya getirilen şampanyayı beğenmeyen Bülent Ersoy ile Milletvekili Özkan Yalım arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Bu konuda kendisi ile görüştüğümüz Yalım, Ersoy ile arasında yaşanan şampanya diyaloğunu şöyle aktardı: Benim elamanlar benden habersiz, Bülent Ersoy’a kalitesiz bir şampanya ikram etmişler. Bülent Ersoy’da şampanyayı beğenmiyor ve bana hitaben; “Sayın Vekilim bana layık gördüğünüz şampanya bu mudur? Ben sizden en azından bir Cordon Rouge beklerdim” dedi.

Ben de hemen elamanlara işaret ettim ve en pahalı şampanya cinsi olan Laurrent Perrier’in en pahalı altın serisinin gönderilmesi için talimat verdim. Bunun üzerine Bülent Hanım; “Adama laf edersen beni böyle yere serer. Sayın Vekil yaptığı jest ile beni yere serdi” dedi.”

4:CHP'Lİ VEKİL ÖZKAN YALIM'IN BMW OYUNUNU UŞAK.TV ORTAYA ÇIKARDI

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın bindiği 06 CHP 09 Plakalı lüks BMV’nin aslında 725 ld modeli olduğu ancak Yalım’ın 725 ld logosunu sökerek 740 ld yaptığını iddia ediliyordu. Bizim CHP Milletvekili Özkan Yalım'ın BMW sinin ÇAKMA olduğu ihbarını aldık ve peşine takıldık. Bilin bakalım BMW Çakma mı Değil mi.Özkan Yalım’ın aracını yakından fotoğrafladığımızda model kısmında 740Ld olduğunu gördük.

Şimdi soruyoruz Koskoca Milletvekili niçin böyle bir şey yapmak gereği duyar. Araç ta 725 Ld yazsa ne olur 740 Ld yazsa ne olur ne fark eder. Evet Sayın vekil sen de aracın da göründüğünüz gibi olun

5:ÖZGÜR ÖZEL’E HEDİYE EDİLEN SAAT ÇAKMA MI?

Aydınlık Gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar yazısında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e 80 bin liralık saat hediye edildiği iddiasını yazdı. Önkibar, dün TBMM’de karşılaştığını söylediği CHP’li 2 İstanbul Milletvekili’yle konuşmaları sırasında milletvekillerinin kendisine “Hediye eden kısa süre içinde zengin olan Uşak milletvekilimiz Özkan Yalım ki bu arkadaşın yurtdışında cemaat ile çok iyi ilişkileri olmuş” dediğini aktardı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bu iddialara Odatv’ye yaptığı açıklamayla cevap verdi. Özel saat hediyesini doğrularken, saatin değerinin 650 TL olduğunu, saatin gerçek olmadığını söyledi. Özel, söz konusu milletvekiline aldığı saat hediyesi karşılığında grupta konuşma hakkı vermesinin de söz konusu olmadığını söyledi. CHP Gurup Başkanvekili Özgür Özel dünkü yazımıza binaen aradı ve şu açıklamamayı yaptı:

“Uşak milletvekilimiz Özkan Yalım’ın bir yakını trafik kazası geçirdi ve ben onu Manisa hastanesine yerleştirerek yakından ilgilendim. Özkan Bey’de bir süre sonra bana ısrar ederek bir saat hediye etti ama o saat ünlü bir markanın çakması yani fiyatı 80 bin lira değil sadece 650 liradır. Özkan Bey, saati Kıbrıs Girne’de aldığını söyledi. Özkan da ziyarete geldi çok da memnun kaldı ilgilenmiş olmamdan. Bundan birkaç hafta sonra Meclis Genel Kurulu’nda ‘Başkanım çok teşekkür ederiz’ diyip çantasından bir plastik torbanın içinde bu saati verdi bana. Dedi ki ‘Sana hediye aldım’ baktım saate güzel görünüyor. ‘Özkan böyle bir şey olmaz, hediye için böyle bir şey yapmadım. Kaç para bu saat’ dedim. Biraz da ısrar ettim. Bugün de tekrar teyid ettim durumu. 3 ay önce de teyid ettirmiştim. Bu saatin Kıbrıs Girne’de orijinal markaların taklitlerini satan bir mağazadan 650 liraya satın alındığını söyledi.

ÖNKİBAR NE YAZMIŞTI

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar’ın “CHP’li Özgür Özel’e 80 bin liralık saati kim niye aldı?” başlıklı yazısı şöyle:

Dün TBMM’de karşılaştığım CHP’li 2 İstanbul milletvekili ile aramızda diyalog:

-“Sabahattin Bey Meclis’e Özgür Özel’in saatini araştırmaya mı geldiniz?”

-”Ne saati anlamadım?”

-”Bizim gurup başkanvekili Özgür Özel’e hediye edilen 80 bin liralık saatten haberiniz yok mu?”

-”Hayır yok... Kim niye hediye etmiş!”

-“Hediye eden kısa süre içinde zengin olan Uşak milletvekilimiz Özkan Yalım ki bu arkadaşın yurtdışında cemaat ile çok iyi ilişkileri olmuş.”

-“Peki bu kadar pahalı saati niye hediye etmiş?”

-“Özgür Özel Grup Başkanvekili ya... Kendi konuşma hakkını sürekli bu arkadaşa devrediyor... İşin içinde başka şeyler var!”

-“Nedir anlatsanıza?”

-“Gazetecisiniz araştırın... Bizden bu kadar...”

Sayın Özgür Özel ile sayın Özkan Yalım’a çağrımdır... Bana bunu anlatanlar şaka mı yaptı, yalan mı söylüyorlar... Lütfen bir açıklama!

6: CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM, KİRACISININ SÖZLEŞMESİ DOLDUĞU HALDE BOŞALTMADIĞI İDDİASIYLA KENDİSİNE AİT AKARYAKIT İSTASYONUNUN ÖNÜNE HENDEK KAZDI.

CHP'den, 1 Kasım seçimleri için tekrar birinci sıradan aday gösterilen Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İzmir-Ankara Karayolu Otogar Kavşağı'ndaki, mülkiyeti kendisine ait olan, Anadolu Petrol firması tarafından kiralık olarak işletilen akaryakıt istasyonuna bir ekskavatör ve 8 TIR'ını gönderdi. Ekskavatör, tanklarında toplam 3 ton benzin ve mazot bulunduğu belirtilen akaryakıt istasyonunun giriş ve çıkışını kazıp, araç girişine kapatırken, TIR'lar da dorseleriyle birlikte pompalara yanaşıp, park ederek, akaryakıt satışı yapılmasını engelledi. Akaryakıt istasyonunu kiracısı olan Anadolu Petrol firması yetkilileri, polise şikayetçi olup, savcılığa suç duyurusunda bulundu. İşyerinin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alan polis soruşturma başlatırken, savcılık kararı üzerine Yalım, sahibi olduğu Yalım Grup'a ait ekskavatör ve TIR'ları 6 saat sonra akaryakıt istasyonundan çekti.

"O makinalar tadilat için oradaydı"

Milletvekili Yalım, sahibi olduğu akaryakıt istasyonunun kiracısı olan Anadolu Petrol firmasının ürünlerini sattığı petrol firması ile sözleşmesinin bittiğini belirtip, "Firma, başka bir markanın ürününü sözleşmesi bitmesine rağmen aynı marka adı altında satmaya başlayınca durumu Enerji Piyası Denetleme Kurulu'na (EPDK) bildirdim. Anadolu Petrol'ün kira sözleşmesi geçen 17 Eylül'de bitti. Aramızda şu an için yeni bir anlaşma yok.

Sözleşmenin bittiği gün kendilerine akaryakıt istasyonunu boşaltmaları gerektiğini de bildirdim. Buna rağmen boşaltmadılar. Bunun üzerine iş makinelerini tadilat için akaryakıt istasyonuna gönderdim. Çünkü, akaryakıtı satılan markayla kendim yeni bir sözleşme yaptım, bir an önce işe başlamak içinde tadilat yapmamız gerekiyordu. Milletvekili olarak halkımızın haklarını savunduğumuz kadar, kendi haklarımızı da savunmak zorundayız" dedi.