Tüm Türkiye’de olduğu gibi CHP’nin 100.yıl kutlamaları ve törenleri Uşak’ta da yapıldı. 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na çelenk koyma törenine çok az partilinin katılması dikkat çekti. Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba ve eski Milletvekili Özkan Yalım’ın ve İl Başkanı Koray Akgün’ün Ankara’da olmaları nedeniyle katılmadıkları tören, saygı duruşunun ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla  başladı.

Sadece CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen’in katıldığı törende açıklamayı, CHP Uşak İl Sekreteri Kadir Uslu yaptı. Çok az sayıda partilinin katıldığı törende, CHP’nin, 100 yıllık geleneği ve siyasi birikimiyle Türkiye'nin en önemli siyasi miraslarından birini oluşturduğunu belirterek şunları söyledi;  "Biz Cumhuriyetimizi kuran partiyiz. Bu nedenle, 100. kuruluş yıl dönümümüzü gurur ve mutluluk içinde kutluyoruz. 

Bu miras sadece bize değil, tüm milletimize emanet edilmiştir. Biz, Cumhuriyet Halk Partililer olarak, bu mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkındayız. Geleceğimizi aydınlık yarınlara taşımak için Cumhuriyetimizin temel değerlerine olan inancımızı koruyarak çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye'nin geleceğine ışık tutmaya devam edecektir. 100. yılımız hepimiz için kutlu olsun."