Uşak'ta Galatasaray'ın Şampiyon Kutlamaları Gece Boyunca Sürdü Uşak'ta Galatasaray'ın Şampiyon Kutlamaları Gece Boyunca Sürdü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, hayat pahalılığının her geçen gün arttığını ve bu yüzden sabit geliri olan memurunun, emeklinin ve işçinin maaşlarının eridiğini ifade ederek, “Bayram öncesi memura, emekliye ve asgari ücretle çalışan işçilere yüzde 30 ek zam yapılmalıdır” dedi.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, ekonomide kötü gidişat nedeniyle memur, emekli ve asgari ücretli işçinin maaşının alım gücünün her geçen gün düştüğünü belirtti. 

Sürekli yaşanan zamlar karşısında eriyen memur, emekli ve asgari ücretlilerin maaşlarının zam yapılarak telafisinin acilen yapılması gerektiğini vurgulayan Yalım, “Hükümetin, memur ve emeklimize katsayıya etki edecek şekilde seyyanen en az yüzde 30 oranında ek zam yapılması gerekmektedir. Bu zammın bayram öncesinde duyurulması iyi olacaktır. Memur ve emeklilerin yanı sıra asgari ücretinde günümüz şartlarına göre güncellenmesi gerekmektedir.  

Ek zam konusunda sendikaları bu konuda göreve davet ediyorum. Memurun, emeklinin zor gününde tepkilerinizi dile getirmelisiniz” dedi.