Uşaklılar Dikkat, Meteorolojiden Uyarı Var! Uşaklılar Dikkat, Meteorolojiden Uyarı Var!

İyi Parti Milletvekili adayı Muhammed Gür ile Uşakspor eski başkanlarından Asım Kalelioğlu arasında ilginç bir tartışma yaşanıyor. 2019 yerel seçimlerinde İyi Parti’den Belediye Başkan adayı olan Muhammed Gür ile CHP’den belediye başkan adayı olan Asım Kalelioğlu arasında şimdi de Uşakspor’u sahiplenme yarışı başladı. İyi Parti Milletvekili adayı Muhammed Gür, yaptığı açıklamada, milletvekili seçildiğinde öncelikli olarak 2019 yılından beri büyük idealim olan Uşakspor’a sahip çıkmak olacaktır. Bu konuda projelerim hazır” demişti.

Uşakspor’u Sahiplenme Yarışı

İyi Parti Milletvekili adayı Muhammed Gür’ün Uşakspor ile ilgili yaptığı açıklamaları eleştiren Uşakspor eski Başkanı Asım Kalelioğlu; “Biz gerekeni yaparız elinizi sürmeyin” şeklindeki açıklamaları tartışmaya bir başka boyut kazandırmış oldu.

14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde İyi Parti’den 1.sıra milletvekili adayı olan Muhammed Gür’ün Uşakspor hakkındaki açıklamaları üzerine sosyal medyadan cevap veren Uşakspor eski Başkanlarından Asım Kalelioğlu, “Her ağzını açan seçimde Uşakspor söylüyor. Bugüne kadar Uşakspor için kim ne yaptı? Uşakspor için siyasete gerek yok. Bu takım için gerekeni yaparız. Oya gerek” dedi.

2019 Yerel seçimlerinde CHP’den Belediye Başkan adayı da olan Asım Kalelioğlu, başkanlık yaptığı 2003-2006 döneminde Uşakspor’u 1.lige çıkarma başarısını göstermişti. 

Muhammed Gür Ne Demişti?

İyi Parti Milletvekili adayı Muhammed Gür daha önce yaptığı açıklamalarda şunları söylemişti; “Öncelikle Uşakspor’u kendi ayakları üstünde duracak hale getirmeliyiz. Bu konuda benim 2019’dan beri en büyük idealim, hazırladığım projem var. Uşakspor’u adım adım süper lige taşıyacağım”