2023 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapılan çalışmaları ve 31 Mart yerel seçim sürecini değerlendiren Karaoba Mecliste 32 soru önergesi, 3 araştırma önergesi, 3 Basın toplantısı düzenlediğini vurguladı.

Toplantıda konuşan Karaoba, milletvekili olarak üç aylık süreçte toplamda çok sayıda soru önergesi verdiğini ve üç adet yarım saatlik basın toplantısı düzenlediğini belirtti.

Ayrıca, ulusal ve yerel medyada sıkça yer aldıklarını ifade etti. Ali Karaoba, yaptığı konuşmalarda Uşak'ı sıkça dile getirdiğini ve ilin sorunlarını gündeme taşıdığını vurgulayarak, belediyenin hurdaları ile ilgili önemli bir araştırma önergesi sunduklarını söyledi.

Ali Karaoba Meclis Karnesi 1

Karaoba, Uşak'ı temsilen yaptığı ziyaretleri, okul gezilerini ve  diğer faaliyetleri anlatarak, sosyal medyada da etkileşimin arttığını ve takipçi sayılarının artış gösterdiğini belirtti.

Toplantıda, genel seçimlere yönelik olarak da konuşan Karaoba, CHP'nin Uşak'taki aday adayları hakkında bilgi verdi ve genel merkezin süreci doğru yönetmek adına incelemelerde bulunduğunu ifade etti. Karaoba, basında çıkan haberlere de değinerek, Uşak'ta yapılan anketle ilgili bilgilerin kendilerine ulaşmadığını ve genel merkezle iletişim içinde olduklarını belirtti. Son olarak, Ali Karaoba, partinin içindeki demokratik süreci önemsediklerini ve aday belirlendikten sonra birlikte çalışacaklarını ifade etti.

Ali Karaoba Meclis Karnesi 2

İŞTE KARAOBA’NIN MECLİS KARNESİ

32 soru önergesi  3 TBMM Basın toplantısı 3 İlk imzası olup hazırladığı araştırma önergesi, 33 imzası olduğu araştırma önergesi,  Medya’da, 3 Ulusal televizyona demeç  24 Ulusal medyada yer alan haber 11 Yerel medyaya verilen demeç, 100+ yerel medyada yer alan haber. Meclis Konuşmaları: 24 kez TBMM gündem dışı konuşma  4 kez TBMM Kürsü konuşması 2 kez TBMM Basın Açıklaması 10 DK’lık TBMM Kürsü bütçe konuşması. Sosyal Medya: 1 milyon 185 bin 071 görüntüleme,  360 saat izlenme Önceki döneme göre % 904 artış, 140 bin 755 etkileşim 11 bin 632 toplam takipçi, 5144 yeni takipçi %56 artış Sosyal medyada erkekler yüzde 56;9, Kadınlar; Yüzde 43,1 takip ediyor.  Ayrıca; Uşak Ankara ve +14 ile toplam 32 bin kilometre yolculuk yapılmış.