CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayının sözlerini 110 kilometre sonra Uşak’ta yaptığı konuşmasında düzelterek, “kapılarımız DEM dahil tüm partilere açıktır” dedi.

Özgür Özel Uşak Dem Parti

CHP AFYON BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KÖKSAL, GENEL BAŞKANI ÖZEL İLE TERS DÜŞTÜ

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal‘ın DEM Parti ile ilgili açıklamalarını Uşak’ta düzelten CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ‘sürçi lisan oldu herhalde’ düzeltme yapması üzerine Gazeteci Barış Yarkadaş, TV 100 proğramında, Köksal'ın "sürçülisan" açıklamasını reddettiğini söyledi.

Özel'in sözlerini hatırlatan Yarkadaş, Köksal'ın kendisine "tam tersini söylediğini" söyledi. Yarkadaş, "Burcu Köksal bana telefonda 'Ben Belediye Başkanı seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'ni DEM Partlilerle yönetmeyeceğim. Bir dil sürçmesi sonucu değil, verdiğim söz üzerine konuştum. Ben bu sözü ilk günden beri verdim. Bu sözümün de arkasındayım' dedi" diye konuştu.

“Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç, bütün siyasi partilere açık olacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Afyonkarahisar’da seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı. Özel’e Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ile Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı ve CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal eşlik etti.

Burcu Köksal, burada yaptığı konuşmada, “Belediye başkanı olarak seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç, bütün siyasi partilere açık olacak. Onlar bunu söyleyemez, AKP'nin adayı bunu söyleyemez. Onlar ancak yaygara koparır, kapalı kapılar ardından pazarlık yaparlar” diye konuştu.

UŞAK’TA BAŞKAN ADAYININ SÖZLERİNİ DÜZELTTİ

Özel Uşak'ta düzenlediği mitingde konuya ilişkin yaptığı açıklamada,

“Buraya Afyon’dan geldim ve Burcu Başkandan da selam getirdim. Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal  Afyon’da konuşurken orada bir küçük sürçü lisan oldu, ‘Aman Başkanım sen düzelt’ dedi.

Afyon belediyesinin de, Uşak belediyesinin de seçildikten sonra kapıları ardına kadar tüm siyasi partilere, tüm Uşak ve Afyonlulara açıktır” şeklinde konuştu.

İMAMOĞLU “BURCU KÖKSAL KENDİNE BAŞKA PARTİ BULSUN”

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Afyonkarahisar CHP Belediye Başkan Adadyı Burcu Köksal’ın Dem üzerinden yaptığı tartışmaya ortak oldu.

İmamoğlu CHP’nin adayı için kendine başka parti bulsun dedi. İmamoğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Seçildiğimde belediye kapıları DEM Parti hariç her partiye açık olacak" diyen CHP Afyonkarahisar adayı Bursu Köksal'a sert sözlerle karşılık verdi. İmamoğlu, Köksal'ı işaret ederek, "Ya kendine iş bulacak ya başka parti bulacak" dedi.