CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı’nın “CHP’den gerekli desteği göremedik, bu nedenle kırgınım” şeklindeki açıklamaları üzerine diğer ittifak İl Başkanlarıyla birlikte İYİ Parti İl Merkezinde yaptığı açıklamada; “İttifak olarak hem 2. Turda hem de önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimlerde birlikte olmaya devam edeceğiz. Arada kırılganlık var ise ben CHP İl Başkanı olarak sayın Obalı’dan Özür Diliyorum” dedi.

Dün akşam saat 22.00 sıralarında İYİ Parti İl Başkanlığı’nda bir araya gelen Millet İttifakı Uşak İl Başkanları 14 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerini değerlendirdiler.

İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Obalı’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıya, Millet İttifakı İl Başkanları katıldı.

Koray Akgün; ‘Tekrar Özür Diliyorum’

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP İl Başkanı Koray Akgün, seçim çalışmalarından CHP Milletvekili Özkan Yalım ve 2. Sıra Milletvekili Adayı İsmet Akın’ın “Oylarınızı CHP’ye verin boşa gitmesin” şeklinde mesaj göndermeleri konusundaki görüşleri sorulduğunda “Herkes kendi penceresinden baktığında haklılık payı olabilir, eğer ortada bir kırgınlık varsa ben İl Başkanı olarak Sayın Obalı’dan tekrar özür diliyorum. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri var İttifak olarak öncelikle buraya odaklanmalıyız ve genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı olarak Çankaya’ya göndermeliyiz. Dedi.

Seçimlere ortak liste olarak neden girilemedi sorusu üzerine, “Ahlarla vahlarla geçirecek halimiz yok neden yapılamadı sorusu geride kaldı. Görüşmelerimiz oldu ancak sonuç alamadık.” Dedi.

Editör: Öyküm Yavuz