Kaymakamlıktan yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verdi, “Kaymakamımız Selin SARI,daire amirlerimizle şehadetinin seneyi devriyesinde Şehidimiz P.Kom.Onbaşı Mustafa EĞERCİ’nin değerli Ailesini Ziyaret Ettiler.Şehidimizin Ruhu Şad,Mekanı Cennet Olsun.” Dedi.

- Şehit Annesi Oğlunun Şehit Parasıyla Okul Yaptırmıştı

78 yaşındaki şehit annesi Eşe Eğerci’nin oğlu piyade komando er Mustafa, 26 yıl önce Hakkari’de teröristlerle çatışırken şehit düştü.

Oğlu için ödenen tazminatla maaşlarını biriktirip okul yapılması için 250 bin TL bağışlayan Eğerci, evinin bir odasını şehidinin fotoğraflarıyla donattı, “Kocam okul yaptırmak istiyordu, ömrü yetmedi. Onun istediğini yerine getirdim” diye konuştu. Eşine yatan parayı biriktirdiklerini kaydeden Eğerci, “O paranın tek kuruşuna dokunmadık. Kazancımız bize yetiyor. Şehidim için bağlanan maaş kursağımdan geçmiyor.

Bana ödenen aylığa da dokunmadan parayı her ay Mehmetçik Vakfı, Çocuk Esirgeme Kurumu ve Kızılay gibi hayır kurumlarına düzenli olarak bağışlıyorum. 26 yıldır her gün ağladım. Bundan sonra hiç kimse ağlamasın istiyorum” demiş ve oğlu adına okul yaptırmıştı.

Editör: Ozan Yavuz