Ev temizliğinin en zahmetli ve özen gerektiren alanlarından biri camlardır. Özellikle dış etkenlerden çok sık etkilenen camların doğru şekilde temizlenmesi kapsamlı bir ev temizliğinin temel aşamalarından biridir.

Camları leke kalmadan ve kusursuz bir şekilde temizlemek için bazı püf noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle doğru temizlik malzemelerinin tercih edilmesi birinci kuraldır. Bu kurala uyarak ve düzgün bir şekilde silme işlemi gerçekleştirerek camlarınızın lekesiz hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

CAM TEMİZLİĞİNİN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

Cam temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında doğru hava koşullarında temizlemek geliyor. Sanılanın aksine güneşli havalarda cam temizliği önerilmez. Güneş altında kuruyan su damlacıkları camlarda lekeler bırakabilir. Bu nedenle güneş altında değil daha gölgeli ve batmasına yakın zaman diliminde temizlemek daha iyi olacaktır.

Camları temizlerken dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir konu ise doğru temizlik malzemeleri tercih edilmesi olacaktır. Cam temizliğine uygun temizlik malzemeleri ve silme aparatlarına ihtiyaç duyulur.

Önemli bir diğer konu ise camların doğru yönde silinmesidir. Camlar eğer çapraz silinirse camlarda izler oluşur. Bu nedenle camları silerken yukarıdan aşağıya doğru silmek en önemli konudur. Silerken fazla bastırmaktan da kaçınmak gerekiyor.

CAM TEMİZLİĞİNDE DOĞAL VE ETKİLİ KARIŞIM!

Cam temizliğini evde hazırlayacağınız pratik ve doğal bir karışım ile çok daha etkili hale getirmeniz mümkündür. Bunun için: Yarım çay bardağı bulaşık makinesi parlatıcısı, çeyrek çay bardağı yumuşatıcı, çeyrek çay bardağı elde yıkama bulaşık deterjanı ve yarım çay bardağı beyaz sirkeye ihtiyacınız olacaktır.

Karışımı uygun bir kap içinde iyice karıştırdıktan sonra üzerine sıcak su eklenir. Ardından ılıması için bir süre beklenir. İlk olarak pencere önündeki toz ve kirleri sildikten sonra