Yeni dönem için önemli mesajlar veren Başkan Çakın, “Biz hayal satmıyoruz, ne yapabileceksek onun sözünü veriyoruz.” vurgusu yaptı.
Meşalelerle ve sloganlarla karşılanan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, dünyayı etkileyen pandemi, ülkemizi derinden yaralayan deprem, bölgemizdeki savaşlar ve enflasyon gibi süreçlere rağmen güçlü hizmetlerin Uşak ile buluşturulduğunu söyledi.

Mitingin yapıldığı Şeker Park bölgesinde bulunan 7.000 metrekarelik Şekerevleri Pazaryeri’nin üstünü kapattıklarına ve zemini asfalta dönüştürdüklerine değinen Çakın, “Arkadaşlarımızla birlikte kollarımızı sıvayarak, o dönemde yaşanan yüksek enflasyona rağmen şükürler olsun ihalelerimizi gerçekleştirdik. Birilerinin yapamaz dediklerini, birlikte hayata geçirdik.” diyerek projeleri bir bir sıraladı.

UŞAK’TA TEK

Uşak Belediye Başkanı ve AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın, “Esentepe mevkiinde standartlarıyla Uşak’ta tek olan yarı olimpik kapalı bir yüzme havuzunun inşasını; mahallemizin şehidi, Şehit Mehmet Kara’nın ismini vererek tamamladık. Hemen arkasında da yine gençlerimiz için özel bir tesisi hayata geçirdik. Gençlerimizin çok uygun fiyatlarla yararlanabilecekleri bir kapalı halı sahayı, ayrıca basketbol ve voleybol sahasını, tenis kortunu, kaliteli ve ekonomik fiyatlara sahip sosyal tesisimizi barındıran Esentepe Spor Kompleksi’ni vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.” diye konuştu.

Çeşitli kursların, spor ve etkinlik salonlarının, sağlık ocağının ve 112 acil sağlık ekiplerinin de bulunacağı konsept bir eğitim yaşam merkezinin de yükseldiğini, kaba inşaatının bittiğini hatırlatan Başkan Çakın, yapının tamamlanması için yaz sonuna işaret etti.

Vatandaşların imarda daha yüksek katlı bina yapabilme hakkı olmasına rağmen “hava mania” kısıtlamaları nedeniyle bu hakkın kullanılamadığını da ekleyen Başkan Mehmet Çakın, “Arkadaşlarımızla birlikte tam üç yıl boyunca defalarca Ankara’ya gittik geldik. Vekillerimizle birlikte birçok kez yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bugün doğal mania olarak adlandırılan bölgenin dışında bu problemin yüzde 99’unu çözdük. Vatandaşlarımızın belediyemizden gelen imar haklarıyla inşaat yapmasının önünü açtık.” ifadelerine yer verdi.

YAPAMAYACAĞIMIZ ŞEYİN SÖZÜNÜ VERMEDİK

“Bizim söylediğimiz bir şey var. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz hiçbir zaman yapamayacağımız şeyin sözünü vermedik. Bundan sonra da şehrimize değer katacak pek çok projeyi önümüzdeki dönem hayata geçireceğiz.” diyen Mehmet Çakın, “Mahallelerimizin ihtiyacı olan çok sayıda projeyi hayata geçirmek için 31 Mart’taki seçimleri dört gözle bekliyoruz. 1 Nisan sabahından itibaren arkadaşlarımızla birlikte yine gece gündüz çalışıp şehrimize ve mahallemize değer katacak projeleri şehrimize kazandıracağız.” dedi.

Başkan Çakın, yeni dönemde merkezi hükümetin de desteğiyle kentte altyapıdan üst yapıya birçok köklü projenin yapılmasını hedeflediklerini vurguladı, sosyal belediyeciliğin güçlenerek süreceğini söyledi.

YENİ DÖNEM PROJELERİ ALKIŞLA KARŞILIK BULDU

Çakın, kaliteli ve uygun fiyatlı olarak hizmet verecek bir düğün salonunun da bölgeye kazandırılacağını belirtti. Kapalı ve kır şeklinde olmak üzere iki ayrı formata sahip olacak düğün salonunun aileler ve gençler üzerindeki masraf kalemlerini hafifleteceğini dile getirdi.

Özellikle çalışan ailelerin kreş sorununa çözüm için adımlar attıklarına değinen Başkan Çakın, “İlkini Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde tamamlamak üzere olduğumuz gündüz bakımevlerinden bir tanesini de yeni dönemde bu bölgeye kazandıracağız; şimdiden hayırlı olsun diyorum. Ve yine Esentepe bölgesinde yeni Selçuk Bayraktarların, yeni Alper Gezeravcıların yetişmesi için bir akıl oyunları kulübünü mahallemize, çocuklarımıza ve gençlerimize kazandıracağız. Biz hayal satmıyoruz, ne yapabileceksek onun sözünü veriyoruz.” dedi.

40’a yakın aktivite bulunduran, zipcoster, zipline, macera parkı, bilim merkezi gibi donatılara ev sahipliği yapacak dev proje Çocuk Kent’te de sona gelindiğini, bu alanın Ege Bölgesi’nde bir cazibe merkezine dönüşeceğini ifade etti.