Slovenya’da 23.düzenlenen  Ümit, Genç, U21 Balkan Karate Şampiyonası’nda Uşaklı kareteciler 4 madalya kazanarak hem Türkiye’nin hem de Uşak’ın gururu oldular.

Uşak Karate Özlem Spor Kulübü sporcuları daha önce de gerek yurt dışında ve gerekse de Türkiye’de düzenlenen bir çok karate organizasyonunda başarılara imza atmışlardı.

17-19 Kasım tarihleri arasında Slovenya’da düzenlenen Balkan Karate Şampiyonası’na katılan 5 karete sporcunun 4’ü madalya kazanarak bir başarıya daha imza atmış oldular.

Şampiyonada Sude Naz Doğan, Balkan Şampiyonu olurken, Eşem Sude Tural ile Sude Kaçar  Balkan İkincisi, Süleyman Aydemir ise Balkan 3.sü oldular.

“Onlarla  Gurur Duyuyorum”

Türkiye Karate Federasyonu Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Milli Takımlar Teknik Kurulu üyesi ve Uşak Karate Özlem Spor Kulübü antrenörü Dinçer Güngör, ülkemizin bugüne kadar bu yaş kategorisinde yapılan Balkan Şampiyonlarında en fazla madalyayı bu şampiyonada kazandıklarını  belirterek  “Daha ilk okul çağında bizlere müracaat eden  şehrimizin minicik yavrularını büyüttük ve başka bir ülkede ülkesini temsil etmelerini sağladık. Onlar da başarılarıyla bizlere mutluluk yaşattılar. Onlarla  gurur duyuyorum “dedi.

Kaynak: Öyküm Yavuz