Bulaşık makinelerinde yaygın olarak kullandığımız bulaşık tabletleri, bulaşık makinesi dışında hayatın daha pek çok farklı alanında kullanılabiliyor. İşlerinizi birçok yönde kolaylaştıracak bulaşık tabletinin doğru uygulamalar ile verdiği sonuçlar ise dikkat çekiyor.

Gündelik hayatta pek çok alanda temizlik için tercih edilebilecek alternatif yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerden biri olan bulaşık tableti, farklı kulanım alanlarında en hızlı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Başlıca farklı kullanım alanlarıyla hemen sonuç almaya başlayabilirsiniz.

KIYAFET LEKELERİNE EN PRATİK ÇÖZÜM!

Bulaşık tabletinin farklı kullanım alanlarından biri kıyafet lekeleridir. Özellikle beyaz tişörtlerde en çok koltuk altı çevresinde görülen sarı lekeleri çıkarmak için süreç birçok açıdan zor olabilir. Kıyafetleri çamaşır makinesine koyduktan sonra bir tablet eklerseniz sadece normal yıkama programında bile lekenin çıktığını görebilirsiniz.

Çamaşır makinesi temizliği çamaşırlarınızın hijyeni açısından önemlidir. Ayda bir kere ya da iki defa bulaşık tableti ile bit yük çalıştırılması önerilmektedir. En iyi sonuçları almak için bulaşık tableti ile çamaşır makinesi temizliğinde 90 derecede çalıştırmak farkı hemen görmek de mümkündür.

BULAŞIK MAKİNESİ TABLETİNİN FARKLI KULLANIM ALANLARI!

Bulaşık tabletinin diğer farklı bir kullanım alanı ise fritözlerdir. Fritözün içindeki fazla yağın tamamını çıkarmak zor olabilir. Ancak bulaşık makinesi tableti temizliğini bir hayli kolaylaştıracaktır. Boş fritözün yaklaşık 4’te 3’üne ılık su ekledikten sonra bir bulaşık makinesi tableti ekleyin. Sepetini de orada bırakın. Fritözü açtıktan sonra 90 dereceden fazla ısınmadığından emin olun. 10 dakika kadar beklettikten sonra fritözü sıcak suyla durulayın.

Yanmış tencerelerde de bulaşık makinesi tableti kullanmak mümkündür. Bunun için tencere ya da tavanın içini biraz su ile doldurun. İçine bulaşık makinesi tableti atın, ocağa