Uşak’ta çocukların eğleneceği yeni bir kent kuruluyor.

Cocuk Kent 3 Usakolay

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun temellerini Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'la beraber atmış olduğu dev projede son durum açıklandı.

Cocuk Kent 1 Usakolay

Proje 123 bin metrekarelik dev bir alanı kapsayacak olan projede Macera Parkı, Zipline, Zipcoaster ve 40'a yakın aktivite alanı, Bilim Merkezi, Sosyal Tesis, Yapay Gölet ve Yeşil Alanlar yer alacak.

Cocuk Kent 2 Usakolay

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın "Biz belediye olarak özellikle dezavantajlı gruplar ve amatör sporlar konusuna çok daha fazla yatırım yapmaya özen gösteriyoruz.

Cocuk Kent 7 Usakolay

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Türkiye Şampiyonu olan U-17 Altyapı takımımız bu çalışmalarımızın en güzel meyvelerinden biri oldu.

Cocuk Kent 5 Usakolay

Belediyemizin altyapısına Bakanlığımızın Spor Toto üzerinden verdiği destek ile yeni bir tesisin de inşaatı kısa bir süre içerisinde başlıyor. Buradan pek çok başarılı sporcunun şehrimizi ve memleketimizi temsil etmek için yetişeceğine inanıyoruz.

Cocuk Kent 6 Usakolay

Tabii Uşak olarak bizim en büyük arzumuz ve isteğimiz ise Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ve ilgili diğer kuruluşlarımız ile tam bir iş birliği içerisinde buradan çıkacak olan milli sporcularımızın sayısını arttırıp olimpiyatlara bir Uşaklı hemşehrimizi göndermek."