Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, İsmetpaşa Caddesi’nde gerçekleştirilen sokak sağlıklaştırması ve cephe yenileme çalışmaları kapsamında belediyenin, esnaftan ve mülk sahiplerinden alacaklarından vazgeçeceğini duyurdu.

Başkan Yalım, yaptığı açıklamada, “Açılan davaları vatandaş kazanıyor ve dava giderleri de belediyeye yükleniyor” diyerek, "Bu süreç belediye bütçesini olumsuz etkiliyor" dedi.

- Cadde Esnafının Borcu Silinecek

Uşak Belediyesi'nin 2019-2024 döneminde görev yapan Mehmet Çakın yönetimi tarafından yürütülen cephe ve sokak güzelleştirme çalışmaları sonucu ortaya çıkan maliyetleri belediyenin karşılayacağını belirtti.

Konuyla ilgili madde, bugün Uşak Belediye Meclisi’nin gündemine alındı. Belediye, hukuki süreçler ve yargılama masrafları nedeniyle esnaftan ve mülk sahiplerinden alacaklarından vazgeçecek.

Borçlar Siliniyor Uşak Belediye Başkanı Yalımdan Cadde Esnafına Müjde Min-2

- Dava Masrafları Bütçeye Zarar Veriyor

Başkan Yalım, “İsmetpaşa Caddesi’nde yapılan ön mantolama çalışmalarını vatandaş ödemek istemiyor ve açılan davalarda kayıplarımız var. Yargı maliyetleri bize yükleniyor. Hem parayı alamıyoruz hem de yargılama süreçleri nedeniyle belediyenin bütçesi zarar görüyor” dedi.

İsmetpaşa Caddesi’nde 2021’de başlatılan proje kapsamında binaların tek tip beyaz renge boyanması sağlanmış, tabelalarda birliktelik oluşturulmuş ve caddeye sokak düzenlemesi yapılmıştı.

Sokak düzenlemesi sırasında zemine atılan beton ise tepki çekmiş ve sel suları nedeniyle eleştirilere neden olmuştu.

O dönemde, İsmetpaşa Caddesi esnafının sorularına yanıt veren dönemin Başkan Yardımcısı Emre Kocabıyık, herhangi bir sorunun olmayacağını ifade etmişti ancak süreç içerisinde caddede sel oluşmuştu.

Editör: Ozan Yavuz