Yaz aylarında en çok tercih edilen beyaz ayakkabılar özellikle kolayca kombinlenebilir olması ve şıklığı sayesinde öne çıkıyor. Beyaz rengin kolay kirlenmesi ise bu ayakkabıların başlıca dezavantajları arasında yer alıyor.

Güneşten, tozdan ve kullanım koşullarından kaynaklı olarak beyaz ayakkabılar zaman içinde asıl rengini kaybederek kirli bir görünüme sahip olabiliyor. Sararmış ve kirlenmiş beyaz ayakkabıları kar gibi beyaz hale getirmek içinse bazı pratik yöntemler deneyerek en kısa sürede hızlı sonuçlar almanız mümkündür.

ALOE VERA VE SABUN KARŞIMIYLA BEYAZLATMA YÖNTEMİ!

Beyaz spor ayakkabıları beyazlatmanın en pratik yöntemleri arasında doğal bazı karışımlar bulunuyor. Bu karışımlar arasında en etkili yöntemlerden biri de aloe vera ve beyaz sabun karışımıdır.

Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı aloe vera koyduktan sonra 1 yemek kaşığı kadar beyaz sabun rendelenir. Ardından malzemeler iyice karıştırılır. Eski ve temiz bir diş fırçası ile tüm ayakkabı detaylıca fırçalanır. Ardından temiz bir bez ıslatılarak ayakkabı silinir ve kurumaya bırakılır. Lekelerin kısa sürede çıktığını görebilirsiniz.

EN ETKİLİ BEYAZ AYAKKABI TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

Ayakkabı temizliğinde tercih edilebilecek doğal malzemeler arasında sirke, soda tozu karışımı da etkili oluyor. En inatçı lekeleri çıkarmada bile etkili bu yöntemde ise bir kase içine bir yemek kaşığı soda tozu ve bir yemek kaşığı sirke koyulur. Ardından karıştırılarak macun haline gelen karışım bulaşık süngeri ile ayakkabıya sürülür.

Temiz bir ıslak bezle sildikten sonra ayakkabı kurumaya bırakılır. Bu yöntemler ile ayakkabılarınızı temizledikten sonra kuruma işlemini doğrudan güneş altında yapmaktan kaçınmanız önerilmektedir. Güneş erkenden yıpranmalara ve diğer sorunlara yol açabilmektedir.

Sirkeyle uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise sirke ve karbonat karışımıdır. Bu iki malzemeyi karıştırdıktan sonra aynı şekilde uygulanabilir. Temizleme işlemi sonrasında ise kuur bezle ıslaklık iyice alınarak beyaz ayakkabınızın kısa sürede temizlendiğini görebilirsiniz.