Toplantıda ana tema “Daha Yeşil Uşak” olurken toplantı sonrasında, Belediye Başkanı Mehmet Çakın,  meclis üyeleri ve belediye personeli ağaç dikti.

2024 yılının ilk toplantısında 2024 yılına ilişkin ilk değerlendirmeler yapılırken belediyenin projeleri de masaya yatırıldı . Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın başkanlık ettiği 2024 yılı Ocak ayı Belediye Meclis Toplantısı'nın ardından Yeşil Uşak projesine katkı amacıyla belediye meclis üyelerinin de katılımıyla ağaç dikim etkinliği gerçekleştirildi. Uşak Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri katılımlarıyla meclis bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte fidanlar toprakla buluştu.

Uşak Belediyesi tarafından yapılan açıklamada "Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın'ın başkanlığında, 2024 yılı Ocak ayı Belediye Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında ise daha yeşil bir Uşak’a katkı sunmak amacıyla belediye meclis üyelerimizin, belediye başkan yardımcılarımızın ve daire müdürlerimizin katılımlarıyla meclis salonumuzun bahçesinde ağaç dikim etkinliği gerçekleştirildi" ifadelerine yer verildi.