Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Besle Kargayı Oysun Gözünü” ifadesini kullanarak bir görüntü paylaştı. Aynı zamanda, birçok sosyal medya kullanıcısı “Ülkemde Mülteci İstemiyorum” başlıklı paylaşımlar yaparak tepkilerini dile getirdi.

Özkan Yalım Tepki Suriyeli

- Olayların Gelişimi

Kayseri’de 5 yaşındaki bir kız çocuğunun yabancı uyruklu bir şahıs tarafından istismara uğramasının ardından, Suriye’de Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında Türk askerlerinin kontrolünde olan bölgelerde olaylar çıktı.

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde, provokatörlerin Türk ordusunun kullandığı binaya girmeye çalıştığı, askerlerin ise havaya ateş açarak göstericileri uzaklaştırmaya çalıştığı görüldü.

Fırat Kalkanı bölgesinde Türk tırlarına saldırılar da gerçekleşti.

- Suriye’deki Olaylar

Kayseri’deki istismar olayının yankıları sürerken, Suriye’nin Fırat Kalkanı operasyonu ile kontrol altında tuttuğu bölgelerde karışıklıklar yaşandı.

Azez’deki sebze ve meyve halinde, Türkiye’den gelen tırlara provokatör bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Tırlara taşlarla zarar veren grup, araçları hurda haline getirerek ateşe verdi.

Provokatörlerin tekbir getirdiği de dikkat çekti.

- Mehmetçik Havaya Ateş Açtı

Terörden temizlenen bölgede konuşlu Türk askerlerinin bulunduğu bir binaya da girmeye çalışan provokatörler, Mehmetçik tarafından engellendi.

Silahlarla havaya ateş açan askerler, grubu bina çevresinden uzaklaştırdı.

- Türk Bayrağına ve Araçlara Saldırı

Sosyal medyada yer alan görüntülerde, Türkiye-Suriye sınırında toplanan provokatör bir grup, buldukları Türk bayrağını parçalayarak ayaklar altına aldı.

Başka bir görüntüde ise Türkiye sınırına giden Türk plakalı araçlara saldıran provokatörler, bir aracı alıkoyarak zarar verdi. Araç içindeki şoför ve yolcunun akıbeti ise bilinmiyor.

- Mare’deki Emniyet Binası Baskını

Diğer bir görüntüde, provokatör grupların terörden temizlenen Mare’deki Emniyet binasını bastığı görüldü.

Bina girişindeki Türk bayrağına saldıran grup, bayrağı yırtıp yere attı.

Editör: Ozan Yavuz