Başkan Yalım, Vekil Güneş’in konulara hakim olmadan kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini belirterek, kendi eleştirilerini dikkate almayarak gündemi çarpıttığını ifade etti. Yalım, halkın yararına çalıştığını vurgulayarak, “Rant peşinde değilim, hizmet için buradayım” dedi.

- Cami Projesi 

Başkan Yalım, Uşak Havalimanı’nın aktif hale getirilmesi için çaba gösterdiklerini belirtirken, Millet Bahçesi’ne yapılacak cami konusunda da yanlış bilgilendirme yapıldığını söyledi. Yalım, caminin yerini sadece 50 metre yukarı taşıdıklarını ve bu projeye tam destek verdiklerini açıkladı.

- İmar Ruhsatı Tartışması

Vekil Güneş’in iddialarına karşı Yalım, belediyenin ticari alan olan arazisine yapılacak otel inşaatı ruhsatının verilmesinin geciktirildiğini belirtti. Bu süreçte kamu yararını gözeterek malzeme alımı için ödemeler yaptığını ifade eden Yalım, Güneş’in iyi niyetli olmadığını söyledi.

- "Kendi Köyüne Bir Düğün Salonu Bile Yaptıramadın"

Başkan Yalım, Vekil Güneş’in milletvekilliği süresince kendi köyüne dahi düğün salonunu kendi cebinden değil cumhurbaşkanlığı bütçesinden yaptırdığını vurgulayarak, kamu yararına yaptığı bağışların çarpıtıldığını belirtti. “Halkımız çok iyi bilir ki ben kazandığımı halkımız için harcamayı seven biriyim” diyen Yalım, asılsız iddialarla gerçeğin değiştirilemeyeceğini ifade etti.

Editör: Ozan Yavuz