Uşakspor’de nihayet mutlu son gerçekleşti. Uşakspor’da devir teslim imzaları atıldı.

Uşakspor eski Başkanı Ural Aküzüm ile Uşak Belediyesi arasında anlaşma yapıldı. Ural Aküzüm ile İmzalar Uşak Belediyesi hizmet binasında atıldı. İmzaların atılmasının ardından Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Belediye Başkan yardımcıları, İl Genel Meclisi üyeleri Belediye Binası önünde toplanan Uşakspor taraftarları ile buluştu.     

Özkan Yalım Acıklama Usakspor

Büyük Başkan Tezahüratları attılar

Uşaksporlu taraftarlar Uşak belediye Başkanı Özkan Yalım ile birlikte üçlü çekerek Uşakspor’un belediyeye devir olmasını meşaleler yakarak kutladılar. Kısa bir kutlamanın ardından konuşan Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, “31 Mart öncesi ne söylemiştik Uşakspor bizim kırmızı çizgimizdir dedik. Bugün 90 gün bile olmamasına rağmen sözümüzü yerine getirdik. Uşakspor resmen Uşak Belediyesinindir. Uşakspor bizim için çok önemli, 50 yılı aşkın tarihi ile Uşak’ımızın bir sembolü. Kırmızı siyah rengi ile Uşakspor önümüzdeki günlerde daha güzel haberler vereceğiz” dedi.

Önümüzdeki Yıl Şampiyonluğa Oynayacağız

Bu yılı stabil olarak geçirilebileceğini vurgulayan Özkan Yalım, “Belki bu yılı stabil geçirebiliriz, ama önümüzdeki yılardan itibaren ikinci lige çıkmak adına elimizden gelen bütün eforu sarf edeceğiz. Ama ayaklarımızı yere düzgün basarak, yaptığımız işleri düzgün yaparak, Uşak artık kendi takımını statta maçını izleyecek. Aşigolarımızı yakın olan deplasmanlara taraftarlarımızı götüreceğiz. Bütün amacımız futbol  zevkini Uşak halkımıza kendi evinde yaşatmak. Onun için biz başta başkan yardımcılarımızla belediye meclis üyelerimizle, Uşakspor yönetimi ile birlikte, başta Uşakspor’a gönül veren aşigolar olmak üzere herkesin katkısıyla Uşakspor’u tekrar ayağa kaldıracağız” dedi.

Editör: Öyküm Yavuz